» Відповідь Офісу Президента щодо ситуації з ОАСК

01 грудень 2022, Четвер, 08:24

Відповідь Офісу Президента щодо ситуації з ОАСК

5 Серпня 2020г.
5d9ee9a717004-1_700x350

Голова ОАСК та судді не перебувають у статусі обвинувачених, а Президент Укарїни та ОП не втручаються у хід досудового розслідування.

Про це повідомляє Резонанс 5 серпня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Відповідно до частини 1 статті 102 Конституції України Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Частинами 1 та 2 статті 62 Конституції України передбачено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

На даний момент невідомо про наявність обвинувального вироку, яким були б встановлені факти вчинення посадовими особами Окружного адміністративного суду міста Києва злочинів.

Ані Президент України, ані Офіс Президента України не втручаються в хід досудового розслідування, яке проводяться компетентними правоохоронними органами.

Частиною 4 статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачені вичерпні підстави для ліквідації судів: зміна визначеної цим законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету, зміна адміністративно-територіального устрою.

Жодних інших підстав для ліквідації судів ні положення Конституції України, ні положення Закону України "Про судоустрій і статус суддів" не містять.

Президент України, відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України, діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Офісом Президента України спільно з представниками судової гілки влади та Верховної Ради України опрацьовуються питання удосконалення роботи судової системи, а рішення про ліквідацію ОАСК буде прийматися виключно в разі наявності підстав, які визначені в положеннях частини 4 статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.