» «Виглядає, що це буде підтримка з залу, крім монобільшості» – депутатка про розгляд відставки Разумкова в Раді

29 листопад 2022, Вівторок, 05:57

«Виглядає, що це буде підтримка з залу, крім монобільшості» – депутатка про розгляд відставки Разумкова в Раді

3 Жовтня 2021г.


Народна депутатка із фракції «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк заявила, що за підсумками виїзного засідання фракції 2 жовтня під ініціативою з відкликання голови Верховної Ради Дмитра Разумкова свої підписи поставили вже близько 180 «слуг народу». Вона сказала це в коментарі журналістам у Трускавці, де відбувалося засідання.

На запитання кореспондентки Радіо Свобода про те, чи, на її думку, назбирається у Верховній Раді необхідна для звільнення спікера кількість голосів (щонайменше 226), депутатка сказала: «Виглядає, що це буде підтримка з залу, крім монобільшості».

За її словами, атмосфера на засіданні «була відверта».

«Перша фракція з президентом, коли всі говорили, що думали. Ще до фракції було близько 170 підписів, 168, а зараз ще більше. Ті, хто сумнівався, ставити підписи чи ні, вони визначилися, і там зараз, думаю, що під 180 підписів», – сказала Василевська-Смаглюк.

Речниця президентської фракції Юлія Палійчук у своєму телеграмі 2 жовтня повідомила, що депутатська фракція «Слуга народу» зібрала понад 150 необхідних підписів під ініціативою про відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради.

Перед цим речниця Разумкова Ольга Туній повідомила, що спікер запросив народних депутатів фракції «Слуга народу» на зустріч 4 жовтня, «щоб обговорити його «незадовільну» роботу за два роки на посаді голови парламенту».

Читайте також: «Це справа фракції, спитаєте в Арахамії» – заступник голови ОП про відкликання Разумкова

Лист, який оприлюднила Туній, Разумков адресує народним депутатам від «Слуги народу» і, зокрема, голові фракції Давиду Арахамії.

Він обґрунтовує пропозицію зустрічі зверненням Арахамії щодо підписних листів для відставки Разумкова.

Спікер парламенту Дмитро Разумков вранці 30 вересня повідомив, що представники владної фракції «Слуга народу» розпочали процедуру його відкликання з посади.

Читайте також: Арахамія подав ще одне звернення щодо відкликання Разумкова – речниця спікера

Речниця спікера після цього повідомила, що підписні листи за зверненням фракції «Слуга народу» готові і перебувають в апараті Верховної Ради, а «ініціатори даного процесу вже мають можливість забрати підписні листи та продовжувати процедуру, згідно з регламентом».

Ініціативу відсторонення Разумкова розкритикували в «Європейській солідарності» і «Голосі».