» Викрито канал поставки міндобрив з РФ в обхід санкцій та без сплати податків

07 грудень 2022, Середа, 23:00

Викрито канал поставки міндобрив з РФ в обхід санкцій та без сплати податків

9 Липня 2020г.
2

Прокуратурою міста Києва спільно зі слідчими СУ ГУ ДФС у м. Києві та співробітниками СБ України, викрито протиправну діяльність вітчизняних підприємств, які налагодили схему поставок мінеральних добрив в обхід санкцій та антидемпінгового мита, що є спеціальним видом мита та входить до системи оподаткування України (ч. 3 ст. 212 КК України).

Про це пише Резонанс 9 липня із посиланням на прокуратуру столиці.

Згідно з матеріалами слідства, виробники мінеральних добрив з Російської Федерації, які відповідно рішення РНБО від 02.05.2018 р., внесені до санкційного списку, організували канал постачання мінеральних добрив в обхід антидемпінгових мит, що дозволило дистриб’юторам протягом 2014-1018 років реалізовувати мінеральні добрива на території України за демпінговими цінами та ухилятись від сплати обов’язкових платежів.

Так, посадові особи вітчизняних підприємств свідомо вносили неправдиві відомості в митну документацію, вказуючи інший код УКТЗЕД, на який не встановлено антидемпінгове мито.

Вказані дії призвели до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування проведено низку санкціонованих обшуків та оглядів на підприємствах в 15 областях України, під час яких виявлено та вилучено первинні документи, які свідчать про протиправну діяльність, чорнові записи, митні декларації, близько 1000 тонн мінеральних добрив та електронні носії інформації.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Відповідні зразки мінеральних добрив направлено на експертизу.