» Викрито схему завдання 51 млн грн вугледобувним держпідприємствам, – НАБУ

07 грудень 2022, Середа, 21:39

Викрито схему завдання 51 млн грн вугледобувним держпідприємствам, – НАБУ

19 Березня 2020г.
1

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП викрили двох осіб, причетних до організації схеми з заволодіння понад 51,17 млн грн трьох державних вугледобувних підприємств. 16 березня 2020 року їм повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.

Про це Резонансу 19 березня повідомили в Управлінні зовнішніх комунікацій НАБУ.

Слідство встановило, що впродовж 2016-2018 рр. група осіб організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох державних підприємств — ДП «Селидіввугілля», ДП «Мирноградвугілля» та ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг — від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія. При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничо-шахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак, фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, в свою чергу через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Слідство вживає всіх необхідних заходів для встановлення інших осіб, причетних до організації корупційної схеми, та притягнення них до відповідальності, - зазначили в Бюро.

Як уточнили в ВАКС, 18 березня слідча суддя Вищого антикорупційного суду обрала підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 3 153 000 гривень.

Дії підозрюваного кваліфіковано за частиною четвертою статті 28 - частиною п'ятою статті 191, частиною першою статті 255 Кримінального кодексу України.