12 квітень 2024, П'ятниця, 16:54

Викрито злочинні схеми експорту лісу через морпорти Одеської області

13 Грудня 2016г.

Головне слідче управлінням Національної поліції України здійснює досудове розслідування фактів незаконного експорту лісопродукції за підробленими документами «у злочинній змові зі службовими особами державних підприємств лісового господарства України та службовими особами Морських торговельних портів Одеської області». Кримінальні правопорушення кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Про це стало відомо «Резонансу» з Єдиного держреєстру судових рішень.

Як зазначено в ухвалі Печерського райсуду Києва, співробітниками УСБУ в Одеській області встановлено, що посадові особи ПП «Інтайм - Брок», з метою отримання незаконного прибутку, в порушення ЗУ «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» № 2860-ІV від 08.09.2005 року, організували незаконну схему вивезення в митному режимі за межі митної території України лісоматеріалів.

Також за результатами слідчо-оперативних заходів отримано інформацію щодо намагання суб'єктів господарювання здійснити експорт лісоматеріалів за документами, до яких внесено недостовірні відомості щодо походження товару, а також щодо їх кількісних та якісних характеристик.

Зокрема, на виконання доручення прокуратури Одеської області від 03.10.2016 оперативники Управління захисту економіки Нацполіції в Одеській області знайшли на території ТОВ «Іллічівский морський рибний порт» 17 контейнерів із лісопродукцією, котра не відповідає відомостям вказаних в деклараціях, що свідчить про незаконно походження лісоматеріалу та підробки наданих до митних органів документів про походження лісопродукції. Її експортером є ДП «Малинське лісове господарство» (Житомирська область). Покупцем, згідно укладених контрактів, є підприємство нерезидент «WOS CORPORATION» (Доминика), але у поданих митних декларацій одержувачем продукції зазначено підприємство нерезидент «HIGH HOPE INTERNATIONAL GROUP JIANGSU CHAMPION HOLDINGS LIMITED».

Також виявлено невідповідність відомостей що відправника товару. Зокрема, відправником товару у контейнері № MAGU5267838 відповідно до маркування на пиловочнику зазначено ДП «Миргородське лісне господарство», а згідно відомостей митної декларації - це ДП «Кременчуцьке лісове господарство». Експортером деревини у контейнері № CMAU5840997 вказано Глуховське лісне господарство, а згідно митної декларації - Ямпільське ДАП «Ямпільський Агролісгосп». Аналогічно, відправником товару у контейнері № CCLU7872856 вказано Глуховське лісне господарство, а згідно митної декларації ДП «ЛЛЛ «Луганський Держлісгосп АПК». Відправником товару у контейнері № CCLU6621136 є Миргородське лісне господарство, а згідно митної декларації - АСП «Сосницярайагролісгосп «Україна». Відправником товару у контейнері № SEGU4934859 є Глуховське лісне господарство, а згідно митної декларації - ДП «Новосанжарське лісове господарство «Україна». Відправником товару у контейнері CCLU6436971 згідно маркування є Миргородське та Глуховське лісне господарство, а згідно митної декларації - ДП «Семенівкарайгролісгосп Україна». Відправником товару у контейнері № BMOU 4386125 вказано Прилуцьке лісне господарство, а згідно митної декларації - ДП «Черкаське лісове господарство». Експортером товару у контейнері № CCLU7127283 є Шостинське лісове господарство, а згідно митної декларації ДП «Міргородське лісове господарство». Відправником товару у контейнері № CCLU 7970657 є Кременчуцьке лісове господарство, а згідно митної декларації - ДП «Полтавське лісове господарство». Експортером товару у контейнері № CСLU 4466827 згідно маркування на пиловочнику є Черкаське лісове господарство, а згідно митної декларації - ДП «Полтавське лісове господарство».

Відправником товару у контейнері № CСLU 4466827 згідно вказано Черкаське лісове господарство, а у митній декларації - ДП «Луганський Держлісгосп». Відправником товару у контейнері № CСLU 4946826 є Черкаське та Рускополянське лісове господарство, а згідно митної декларації - ДП «Золотонівське лісове господарство».

Відправником контейнеру № CSLU 6016619 вказано ДП «Середино Будське лісове господарство», а згідно митної декларації - ДАП «Ямпільськийагролісгосп». Експортером товару у контейнері № CСLU 6760023 є Черкаське лісове господарство, а згідно відомостей митної декларації  - ДП «Золотонівське лісове господарство». Отримувачем цього товару є компанія "T.T.D. Timberg SRL" (Румунія).

«Таким чином, в ході проведення спільних митних оглядів в зоні діяльності митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці ДФС було встановлено, що документи про походження пиловочника, надані декларантом для митного оформлення під кожну декларацію, містять неправдиву інформацію у порівнянні із існуючим маркуванням деревини у наявності», - зазначено у судовій ухвалі про арешт 17 морських металевих контейнерів та майна, що у них переміщується.

Аналогічне рішення нещодавно ухвалив і Приморський райсуд Одеси щодо 109 морських контейнерів із лісоматеріалами, які правоохоронці знайшли у зоні діяльності митного посту «Одеса-порт».

Зловживання під час експорту лісу виявлено і на держпідприємстві «Білгород-Дністровський морський торговельний порт».