Вища рада правосуддя не переводить суддів у новостворені суди - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 июль 2020, Пятница, 16:53

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Вища рада правосуддя не переводить суддів у новостворені суди

4 сентября 2018г.

Вища рада правосуддя не вносить до порядку денного питання переведення суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області, які пройшли відповідне кваліфікаційне оцінювання. Попередньо запланований на 23 серпня розгляд був перенесений на невизначену дату, повідомляє “ОЛИГАРХ”.

За наявною інформацією, вказане пов’язане з узгодженням кандидатур окремих суддів в Адміністрації Президента. Адже до деяких з них є претензії, і Президент Порошенко не бажає бачити їх в новоутворених судах.

Така інформація нам стала відома з інформованих джерел у Вищій раді правосуддя.

Зокрема, мова йде про суддів Київського апеляційного адміністративного та господарського судів, а також Апеляційного суду міста Києва. Так, в Адміністрації Президента не задоволені очільником КААС Андрієм Горяйновим, який не справляється з поставленими задачами та до якого багато питань майнового характеру, що робить його вразливим для НАБУ. Такі судді як Оксана Епель (зв’язки з екс-міністром доходів і зборів Клименко), Ігор Петрик (кримінальне провадження), Ярослав Василенко (проблеми з декларуванням), Олег Шурко (питання до громадянства) Євген Чаку та Олена Кузьмишина (лояльність до НАБУ) розглядаються як ненадійні.

Аналогічна ситуація щодо окремих суддів Апеляційного суду міста Києва, головою якого є Ярослав Головачов. Мова йде про Андрія Мельника,  Віктора Глиняного, В’ячеслава Дзюбіна та Валерія Лашевича, які також розглядаються як надмірно лояльні до НАБУ. Щодо Київського апеляційного господарського суду мова йде про його очільника Олега Хрипуна й суддів Юрія Власова та Владислава Суліма.