21 вересень 2023, Четвер, 12:24

Віталію Сердюку та іншим адвокатам Януковича прокуратура інкримінує втручання в діяльність адвоката Центру безкоштовної правової допомоги

16 Серпня 2018г.
5b75978b0234b

Київська місцева прокуратура №5 за матеріалами Оболонського управління поліції Києва зареєструвала кримінальне провадження стосовно адвокатів екс-президента Віктора Януковича. Мова йде про поведінку захисників екс-президента під час сьогоднішнього засідання суду. Прокуратура кваліфікувала дії адвокатів як "вчинення перешкод до здійснення правомірної діяльності в суді", - повідомили LB.ua у прес-службі Генпрокуратури.

Відомості за цим фактом внесено до реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 397 (втручання в діяльність захисника чи представника особи) Кримінального кодексу.

Досудове розслідування буде здійснювати Оболонське управління поліції.

Як пише видання, суд має намір продовжити дебати у справі Януковича 13 вересня. Прокуратура просить суд засудити колишнього президента Віктора Януковича, звинуваченого в державній зраді, до 15 років позбавлення волі.

Як нагадує Резонанс, 16 серпня у Оболонському райсуді Києва стався силовий конфлікт через недопущення на суду платних захисників обвинуваченого екс-президента-втікача. Охорона відмовилася пропустити Віталія Сердюка та його колег до зали засідання, після чого сталися сутички між поліцією та адвокатами.

Напередодні партнер та адвокат AVER LEX В. Сердюк оприлюднив документи, у яких його клієнт Віктор Янукович офіційно відмовився від послуг адвоката Центру безкоштовної правової допомоги Юрія Рябовола, а також заборонив йому брати участь і бути присутнім в судовому засіданні. У справі беруть участь п‘ять адвокатів за договором, - нагадав В. Сердюк. І акцентував, що "незаконне притягнення до справи" державного адвоката - це "спроба суду і ГПУ надати видимість змагальності, а в реальності допомогти швидко закінчити процес без допиту свідків захисту, дослідження наших доказів та забезпечити винесення вироку" В. Януковичу.