» Військова прокуратура підозрює, що «АвтоКрАЗ» поставив несправну техніку для АТО

02 квітень 2023, Неділя, 11:09

Військова прокуратура підозрює, що «АвтоКрАЗ» поставив несправну техніку для АТО

15 Грудня 2016г.
6606785

Військовою прокуратурою Дарницького гарнізону викрито факт постачання несправної військової техніки на майже 3,5 млн грн, що призначалася для експлуатації в зоні проведення антитерористичної операції. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

З‘ясовано, що у квітні 2015 року між Міністерством оборони України та ПАТ «АвтоКрАЗ» укладено договори на поставку військової техніки, зокрема автомобіля підвищеної прохідності КрАЗ-63221-02, автомобіля–тягача сідельного підвищеної прохідності КрАЗ-64446-02 з напівпричепом ВАРЗ-НПВ-6009.

Як повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України, "при прийманні вищевказаної техніки, військове представництво Міноборони України, належним чином не перевірили її якість та прийняли товар у несправному стані. У зв’язку з чим, військова частина не мала можливості використовувати поставлені автомобілі за призначенням".

Досудове розслідування здійснюватиме Кременчуцький відділ Головного Управління Нацполіції в Полтавській області. Процесуальне керівництво доручено військовій прокуратурі Полтавського гарнізону.

"У випадку встановлення причетності до вказаного злочину військових службових осіб, кваліфікація буде змінена на ст.425 КК України (недбале ставлення до військової служби), а досудове розслідування здійснюватиметься слідчими військової прокуратури Полтавського гарнізону", - зазначили у військовій прокуратурі.

Як повідомляв "Резонанс", військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону Південного регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Як з’ясувалось, державне підприємство «Суднобудівний завод імені 61 комунара», виконуючи договори з ремонту та технічного обслуговування суден і човнів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, зокрема, фрегата «Гетьман Сагайдачний», ракетного катера «Прилуки», десантного катера «Сватове», використовувало металопродукцію зі складу підприємства, документально оформивши її як придбану у двох товариств з обмеженою відповідальністю в результаті тендерних торгів.