» Військова прокуратура уточнила кваліфікацію кримінального провадження щодо агресивної війни Росії

02 липень 2022, Субота, 08:41

Військова прокуратура уточнила кваліфікацію кримінального провадження щодо агресивної війни Росії

26 Листопада 2018г.
rf_agression

Слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому 25 листопада 2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням здійснюється групою у складі прокурорів військової прокуратури Південного регіону України, - повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ВП регіону.

Кримінальне провадження зареєстроване на підставі інформації 7 управляння ГУ ВКР Департаменту контррозвідки Служби безпеки України про агресивне ведення війни Збройними силами РФ, поранення шести військовослужбовців ВМС ЗС України та захоплення катерів «Бердянськ», «Нікополь», буксира «Яни Капу».

За даними ВМСУ, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил Збройних Сил України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу” здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – прикордонні катери типу “Соболь”, пскр “Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України.

Прикордонний корабель “Дон” здійснив таран нашого рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами. Всі незаконні дії фіксуються екіпажами кораблів і командуванням Військово-Морських Сил ЗС України та будуть передані компетентним міжнародним органам, - йдеться у прес-релізі військових.

КОРОТКО ПРО АГРЕСІЮ