» Спецпрокуратура допомагає “Укроборонпрому” стягнути 3,3 млн грн з заводу “Кузня на Рибальському”

02 квітень 2023, Неділя, 11:24

Спецпрокуратура допомагає “Укроборонпрому” стягнути 3,3 млн грн з заводу “Кузня на Рибальському”

1 Жовтня 2020г.
загружено

Господарський суд м. Києва задовольнив позов військового прокурора Миколаївського гарнізону та зобов’язав ПрАТ «Завод “Кузня на Рибальському”» сплатити 3,3 млн грн державному підприємству «Миколаївський суднобудівний завод» ДК «Укроборонпром» за поставлену продукцію оборонного призначення.

Про це повідомляє Резонанс 1 жовтня із посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Разом із стягненням суми основної заборгованості – 2,7 млн грн, відповідача притягнуто до господарсько-правової відповідальності у виді штрафу та пені на суму 600 тис грн.

Під час судового розгляду встановлено, що ДП «Миколаївський суднобудівний завод» надало ПрАТ «Завод “Кузня на Рибальському”» продукцію оборонного призначення.

Однак, упродовж 5 місяці акціонерне товариство за поставлену продукцію не розрахувалось, що, в умовах особливого періоду, поставило під загрозу виконання оборонним підприємством інших контрактів.

За принципової позиції військової прокуратури вдалося захистити інтереси держави, в особі ДК «Укроборонпром», та застосовано господарські санкції до ПрАТ «Завод “Кузня на Рибальському”» для збереження стабільної роботи оборонно-промислового комплексу держави. Наразі військова прокуратура гарнізону вживає заходи щодо забезпечення реального виконання рішення суду, - наголосили у пресслужбі військовій спецпрокуратурі.

За даними з відкритих джерел, завод «Кузня на Рибальському є одним з найстаріших підприємств столиці. Заснований  1862 року як механічне підприємство зі сталеливарним виробництвом, із 1928-ого завод займається суднобудуванням. Раніше входив до складу групи компаній «Укрпромінвест».  Кінцевими бенефіціарами заводу станом на 2017 рік були Петро Порошенко та Ігор Кононенко. У 2018 році бенефіціаром став Сергій Тігіпко. У вересні 2019 року на нерухоме майно та корпоративні права заводу було накладено арешт.

9-1-696x287

«НОВІ ОБРІЇ» СЕРГІЯ ТІГІПКА, АБО ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ ПО-УКРАЇНСЬКИ-2

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram