Головна Суспільство Військовий із Хмельниччини засуджений до 15 років за державну зраду

Військовий із Хмельниччини засуджений до 15 років за державну зраду

Військовий з Хмельниччини отримав 15 років за державну зраду

36-річного військовослужбовця з Хмельниччини визнано винним у державній зраді та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У судовому вироку встановлено, що чоловік передавав представнику ФСБ рф відомості, які використовувалися для планування ударів по українських позиціях і критичній інфраструктурі.

Про це розповідає Резонанс

Схема передавання даних

За висновками слідства, у період із січня по лютий 2024 року раніше судимий військовослужбовець систематично надсилав через один із месенджерів координати дислокації та переміщення підрозділів Збройних Сил України, місця розташування техніки, озброєння й боєприпасів, позиції блокпостів та об’єкти критичної інфраструктури. Отримана розвідувальна інформація використовувалась представниками рф для підготовки та коригування ракетно‑дронових ударів.

Підпал, винагорода та правова кваліфікація

Крім передачі даних, за вказівкою агента рф військовий підпалив службовий автомобіль, що ускладнило виконання бойових завдань підрозділу. За свою співпрацю з протилежною стороною зловмисник отримував винагороду в криптовалюті.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за кількома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада (ч. 2 ст. 111), несанкціоноване розповсюдження відомостей про переміщення та розміщення Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114‑1) та умисне пошкодження майна в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 194 КК України). Хмельницький міськрайонний суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Встановлені обставини справи та судовий вирок свідчать про системний характер співпраці з представниками рф і про шкоду, яку така діяльність завдала обороноздатності та безпеці підрозділів Збройних Сил України.

Читайте також