» ВККС змінювала правила відбору до ВС, щоб протягнути потрібних людей, – суддя Брегей

29 червень 2022, Середа, 23:05

ВККС змінювала правила відбору до ВС, щоб протягнути потрібних людей, – суддя Брегей

1 Серпня 2017г.
593979f43c38c

Вища кваліфікаційна комісія суддів впродовж конкурсу до Верховного Суду змінювала правила відбору, щоб серед переможців опинилися потрібні кандидати, наприклад, Михайло Смокович, Олександр Ємець та Григорій Мачульський. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду і один із учасників конкурсу до ВС Роман Брегей.

«Що об’єднує переможців конкурсу Смоковича М., Ємця О., Мачульського Г.? Їх перемога у конкурсі відрізняється від перемоги інших учасників, бо вони не подолали другий мінімально допустимий бал під час кваліфікаційного іспиту. Щоб забезпечити їх перемогу, ВККСУ всупереч власних нормативно-правових актів встановила третій мінімально-допустимий бал», – наголосив Брегей. Він розповів, що згідно з початковими правилами конкурсу від конкурсантів вимагалося подолання двох мінімально допустимих балів на двох етапах кваліфікаційного іспиту. Відповідно 28 березня частина кандидатів відсіялася. «Серед них були особи, яких ВККСУ дуже хотіла побачити на фініші, - зауважив суддя у дописі від 31 липня.

Наступного дня вона (ВККС – ред.) встановлює третій мінімально допустимий бал, сумуючи два попередніх, який не передбачений жодною нормою права і суперечить власному положенню, завдяки чому її три фаворити разом з іншими 40 особами повертаються у конкурс». Далі, за словами Брегея, ВККС було легко забезпечити перемогу трійці. Він повідомив, що подав відповідну скаргу до Вищої ради правосуддя.