» ВККСУ погодилась з третиною негативних висновнів ГРД щодо кандидатів до ВС

25 вересень 2022, Неділя, 07:27

ВККСУ погодилась з третиною негативних висновнів ГРД щодо кандидатів до ВС

10 Липня 2017г.
1499671882b

За результатами співбесід та пленарних засідань, що провела Вища кваліфікаційна комісія суддів України до 7 липня 2017 року включно, 51 кандидат не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Це становить 36,4 % висновків ГРД, - повідомляє Резонанс з посиланням на сайт ВККСУ.

«РЕАНІМАЦІЯ» ПРАВОСУДДЯ: БЕЗ ПРАВА ВИБОРУ

Зокрема, 7 липня 2017 року ВККСУ під час пленарного засідання розглянула питання щодо відповідності критеріям професійної етики та доброчесності п’ятьох кандидатів, стосовно яких є висновок ГРД. За результатами засідання троє кандидатів за вказаними критеріями підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, двоє – не підтвердили.

У ВККСУ підкреслили, що визнання кандидата таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя, означає отримання ним 0 балів за доброчесність та вибуття з конкурсу. Водночас, як вже неодноразово повідомляла Комісія, ухвалене рішення про підтвердження здатності кандидата здійснювати правосуддя у Верховному Суді означає лише те, що за критеріями професійної етики та доброчесності він отримає більше, ніж 0 балів.

«Рейтинг кандидатів буде визначено з урахуванням усіх об’єктивних і достовірних фактів та інформації, що надійшла стосовно кандидата під час конкурсу, зокрема зазначена у висновках Громадської ради доброчесності», – наголосив член ВККСУ Михайло Макарчук.

ЧЕРГОВА ПОРЦІЯ «ПОДВІЙНИХ СТАНДАРТІВ» ВІД ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Загалом протягом пленарних засідань ВККСУ станом на 7 липня 2017 року ухвалила рішення щодо 88 кандидатів, з яких 24 – не підтвердили здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді, 64 – підтвердили.

Як нагадує ВККСУ, 10 липня 2017 року розпочався останній тиждень пленарних засідань, під час будуть розгляні висновки ГРД щодо 22 кандидатів.

Рейтинг кандидатів обіцяють оприлюднити до 1 серпня 2017 року.

ПРИЄМНО, КОЛИ ТВОЇ ЗУСИЛЛЯ ХОЧ ІНОДІ ДАЮТЬ ПЛОДИ