05 червень 2023, Понеділок, 20:56

Влада прагне створити ручний нотаріат

25 Лютого 2019г.
Снимок экрана 2019-02-25 в 10.42.59

Сьогодні нотаріуси з усієї країни проводять мирну акцію протесту “Нотаріат проти корупційних схем”.

Що не так? Чергове ноу-хау від Мін’юсту - экспериментальне «тестування», яке влада протягнула через постанову Кабміну №860.

Відповідно до неї заблокований Мін’юстом реєстратор (через вчинені ним порушення) мусить пройти в міністерстві тестування і отримати сертифікат про підтвердження професійної компетентності. Без цього до державних реєстрів його не підключать. Очевидно, що під цю Постанову попали і нотаріуси.

Нагадаю, в Україні є близько 20 тис. реєстраторів. Однією з найбільших груп серед них, 5,5 тис., є державні і приватні нотаріуси, які окрім нотаріальних дій, можуть вчиняти і реєстраційні.

З одного боку, перевірка ніби і потрібна. З іншого -має значення якість та прозорість цієї перевірки. Нотаріуси переконані , що прозорістю тут не пахне. А от схемами і черговим «дерибаном» – тільки так.

І з ними потрібно погодитись.

Вони зауважують, що заблокувати при бажанні можна будь-кого. Навіть через винятково технічні речі. Наприклад, завантаження не кольорової електронної копії, а чорно-білої. Було б бажання, а привід знайдеться. Хоч кожного місяця.

Сама процедура тестування виглядає не менш дивно. Не зрозуміло, хто і як рахує твої бали, за яким принципом, ти навіть не можеш отримати свій варіант відповідей одразу після іспиту. Хто у такому випадку гарантує об’єктивність та чесніть процесу? Кабмін? Не смішіть мене....

Загалом сертифікацію реєстраторів змушують проходити не відповідно до закону, а на основі якоїсь експериментальної постанови. Це суперечить законодавству у сфері нотаріату – там ніде не сказано, що нотаріус має складати додаткові іспити після кваліфікаційного.

До чого вся ця епопея з тестуванням? Вочевидь, комусь дуже хочеться створити свою ручну армію реєстраторів, а всіх неугодних – заблокувати за «профнепридатність». Чергова схема від креативщиків на ставці. Що, як не прикро визнавати, навіть і не дивує…

Але хіба ж не парадоксально, що замість того, аби дійсно побороти рейдерство, недобросовісних реєстраторів відсторонити від професії, виправити системні помилки, влада пропонує порушникам підняти кваліфікацію! Що це за перевиховання, де тут логіка? Порушив закон – відповідай за це. Все має бути чітко і фахово визначено в законодавстві. Натомість нам нав’язують якісь ігри з тестуванням, а професійним кадрам, зокрема нотаріусам, просто не дають нормально працювати.

Коли вони вже наїдяться?...

Джерело

МІН‘ЮСТ ЗАЯВИВ ПРО ГРОМАДСЬКУ ПІДТРИМКУ АНТИРЕЙДЕРСЬКОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ

61937640_1114442378764033_8661034197877522432_n
Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.