02 грудень 2023, Субота, 14:07

Поліція встановила ще один факт легалізації в Україні іноземного “злодія в законі”

26 Березня 2019г.
C6c1aadb06db604e043ec57147e0d024 1509630656

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України виявив факти протиправних дій окремих посадовців державної міграційної служби (ДМС). Під час обшуків було виявлено документи на ім’я особи, яка переховувалась від правосуддя за вчинення низки тяжких злочинів. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт Національної поліції.

Зазначається, що на початку 2018 року працівники ДВБ НПУ встановили причетність окремих посадових осіб ДМС до незаконної діяльності. Зокрема, начальник одного з відділів столичного управління ДМС у змові з іншими особами був викритий у виготовленні закордонних паспортів для громадян України в обхід установленого порядку за систематичні хабарі.

Головним слідчим управлінням НПУ за цим фактом було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.28, ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України.

Під час затримання посадовця проводився обшук і його автомобіля, де правоохоронці знайшли закордонний паспорт на ім’я 44-річного уродженця РФ.

При перевірці інформації оперативники ДВБ НПУ встановили, що відомості, зазначені в документі, належать особі, відомій у кримінальному світі на прізвиська «Рома Кривой», «Рома Краснодарський» та «Кащей».

За даними вітчизняного МВС, громадянство України він набув на підставі п.1 ст.8 ЗУ «про Громадянство» - за територіальним походженням, у зв’язку з тим, що його батько народився в Україні. При подачі документів до міграційної служби надав копію паспорту громадянина Ізраїлю та свідоцтво про народження, видане у Московській області.

Однак, на запит ДВБ НПУ до правоохоронних органів Ізраїлю одержано відповідь про те, що паспорт їхнього громадянина значиться викраденим та таким, що видавався іншій особі. Відповідна інформація внесена до банку даних Інтерполу.

Крім того, свідоцтво про народження на зазначене прізвище не видавалося, а сам чоловік Російською Федерацією оголошений у міжнародний розшук за скоєння низки злочинів: організація злочинного угрупування, вимагання, злочини пов’язані з незаконним обігом зброї та наркотиків, за що загрожує довічне позбавлення волі.

Департаментом внутрішньої безпеки НПУ було ініційовано до ДМС України клопотання на процедуру скасування рішення про надання громадянства України викритій особі. Громадянство скасовано, а дані паспорту внесено до бази Інтерпол, як недійсні.

"Злодій в законі затриманий правоохоронцями на території Польщі, де вирішується питання про екстрадицію зловмисника до РФ, для притягнення до кримінальної відповідальності", - інформує МВС України.

За даними з відкритих джерел, "злодій в законі" Роман Кащаев (Рома Краснодарський) народився 7 листопада 1974 року в Енемі, Адигея (РФ).

У січні 2019-ого за запитом Росії Кащаева затримали на території Польщі, де він мешкав за підробленими документами. Щодо нього у РФ порушено кримінальну справу і заочно пред'явлено звинувачення в організації злочинного співтовариства, вчинене особою, яка займає вище становище в злочинній ієрархії.

Також є дані, що згаданий кримінальник був найближчим посіпакою вже покійного "злодія в законі" Аслана Усояна, більш відомого як Дід Хасан. Останній начебто був присутній під час "коронації" Роми Краснодарського у Москві 2004-ого року. Подейкують, що цей статус у злочинному світі Кащаеву купив "авторитетний" краснодарський бізнесмен Міндія Гулуа.

В Україні "Рому Кривого" арештовували ще 2011 року оперативники ГУБОЗ МВС України у столичному ресторані "Майамі", згодом його депортували до Росії.

Як повідомляв Резонанс, у січні 2017 року Головне управління Національної поліції в Одеській області відкрило кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Інформацію про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за фактом надання до Одеського окружного адміністративного суду 2011 року підроблених документів для незаконного набуття громадянства. За інформацією джерел «Резонансу» у Генеральній прокуратурі, йдеться про протиправне отримання українського паспорту Антимосом Кухілавою, «злодієм в законі» на прізвиська Антік або Дід.

Нагадаємо, 2006 року прокуратура Київської області, за матеріалами УБОЗ, порушила кримінальну справу проти екс-начальника паспортної служби Макарівського району. Капітана міліції звинуватили в тому, що він незаконно забезпечив українськими паспортами понад 100 осіб, серед яких і грузинські «злодії в законі»" Шуша Руставський (Лаша Шушанашвілі), Шакро Молодий (Захарій Калашов) і Антимос Кухілава. Останній потім оформив документи про втрату вже українського паспорта. А Приморський райсуд Одеської області, зобов'язав МВС видати йому новий документ, легалізувавши його у такий спосіб.

У травні 2009 року А. Кухілаву депортували з України за порушення паспортного режиму на підставі постанови того ж Приморського суду Одеси. Перед цим Вищий адміністративний суд скасував рішення, згідно з яким українське громадянство Антимоса було визнано законним.

ИНОГДА ОНИ ВОЗВРАЩАЮТСЯ, ИЛИ РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ АНТИМОСА