Головна Суспільство Волц про умови завершення війни: необхідно враховувати реальність ситуації

Волц про умови завершення війни: необхідно враховувати реальність ситуації

Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц прокоментував можливі умови для завершення війни в Україні. Він наголосив на важливості «говорити про реальність ситуації на місцях», вказуючи на те, що це є невід’ємною частиною майбутніх переговорів.

Про це розповідає Резонанс

Волц вказав, що «це ті компоненти переговорів, які відбувалися раніше, у 2022 році. І навіть раніше. Це буде певна територія для майбутніх гарантій безпеки, майбутнього статусу України». За його словами, ситуація з членством України в НАТО залишається складною, адже «постійний шлях до НАТО або постійне членство в НАТО для України є неймовірно малоймовірним». Ця думка поділяється не лише Сполученими Штатами, але й низкою інших країн.

Дипломатичні зусилля США

Вашингтон проводить діалоги з обома сторонами конфлікту, намагаючись знайти шляхи до відновлення переговорів і використовуючи «човникову дипломатію» для зупинки війни. Волц підкреслив, що в питаннях деокупації територій Україні слід керуватися власними національними інтересами.

Відповідаючи на запитання ведучої про можливі мирні угоди, які передбачали б передачу частини територій Україні, Волц зазначив: «Ми повинні запитати себе, чи це в наших національних інтересах? Чи це реалістично?»

Переговори і територіальні поступки

Волц також вказав на те, що у розмовах з українцями та європейцями піднімалося питання про те, чи можливо повністю звільнити українську територію від російських військ, включаючи Крим. Він підкреслив, що стратегія адміністрації Байдена полягала в тому, щоб продовжувати боротьбу «стільки, скільки потрібно», навіть якщо це призведе до величезних втрат.

«Ми можемо говорити про те, що правильно, а що неправильно. І ми також повинні говорити про реальність ситуації на місцях», – додав він.

Як повідомив радник керівника Офісу президента Олександр Бевз, у ході переговорів у Саудівській Аравії не йшлося про територіальні поступки, а статус територій обговорювався в контексті подій, що розпочалися в 2014 році. Українська сторона чітко дала зрозуміти, що ніколи не визнає окуповані території російськими.

Державний секретар США Марко Рубіо раніше заявив, що Україні, ймовірно, доведеться піти на поступки щодо територій, захоплених рф з 2014 року, в рамках будь-якої угоди про мир.

Водночас, у звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться про те, що президент росії Володимир Путін і його оточення відкинули будь-які пропозиції про територіальні поступки в майбутніх мирних переговорах.

Перегляди: 34

Читайте також