01 червень 2023, Четвер, 04:24

Про бурштинову мафію. Післямова до спецоперації

8 Липня 2016г.

Країну сколихнули гучні затримання бурштинової мафії. Цього разу на гачок правоохоронців потрапили не дрібні копачі, а саме організатори цього процесу.

Перша лінійка правоохоронної системи області у наручниках, перші особи правоохоронної системи країни безпосередньо беруть участь у затриманнях…

Операція по затриманню відбувалася у режимі повної секретності. Залучено було майже 500 правоохоронців з усіх областей України. Ніхто, крім перших осіб не мав повної картинки операції.

І от результат: заступник прокурора області, два вже екс-начальники райвідділків Поліції, підполковник СБУ і, навіть, кримінальний авторитет «Ушатий» опинилися за гратами. Фігуранти справи настільки безкарно себе відчували, що зберігали дома крім грошей і золота ще й по цілому цукровому мішку бурштину.

Чи закінчиться після цього знущання над екологією? Навряд чи.

Може, ненадовго копачі ляжуть на дно. Може навіть заглушать на якийсь час помпи. Але для глобального вирішення проблеми необхідно приймати закон, який би окремо виділив відповідальність за добування бурштину, відокремивши цей вид промислу від банального добування корисних копалин. Бо штраф у розмірі декількох сотень гривень - є смішним, у порівнянні з комерційною вартісттю добутого каміння. Чи буде на це політична воля? Чи й далі вся «бурштинова республіка» копатиме? Покаже час...

А поки – запасаймося попкорном і дивимося черговий серіал боротьби з системою всередині самої системи.

Дуже хочу вірити, що «Рівненський резонанс» допоможе депутатам прийняти рішення.

Проблема тягнеться роками, а віз і нині там.

Побачимо…