День Конституції якось незаслужено губиться на тлі Дня Незалежності - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 13:32

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

День Конституції якось незаслужено губиться на тлі Дня Незалежності

28 июня 2016г.
0

Мені завжди здавалося, що День Конституції якось незаслужено губиться на тлі Дня Незалежності. Для більшості українців нинішнє свято це, мабуть, просто несподіваний і приємний вихідний у розпал літа.

Ну Конституція, о`кей. От здобуття Незалежності - це так, це ух!) А мені завжди хотілося, щоб 28 червня теж було чимось “ух!”.

Може, це тому, що я юрист, а День Конституції - це свято прийняття Основного Закону країни.

Ось День Незалежності - то як день народження, а сьогодні - то як день отримання паспорту. Відчуваєте різницю? Була просто людина, а з паспортом - громадянин!

Тому для мене День Незалежності - це взагалі день усіх українців. А День Конституції - день свідомих українських громадян. Тих громадян, які справді люблять свою країну, які поважають своїх співгромадян, які сортують сміття, які паркуються де треба, а не на газонах, які усміхаються один одному і мають чисте сумління перед законом і перед країною. А ще - це день свідомої влади. Влади, яка поважає Конституцію і дотримується її норм.

Простіше кажучи, це день хорошого українця. Справжнього українця. Нормального українця. Уявляєте, ми всі нормальні, всі любимо один одного..

Оце свято!

Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.