01 червень 2023, Четвер, 05:59

День Конституції якось незаслужено губиться на тлі Дня Незалежності

28 Червня 2016г.

Мені завжди здавалося, що День Конституції якось незаслужено губиться на тлі Дня Незалежності. Для більшості українців нинішнє свято це, мабуть, просто несподіваний і приємний вихідний у розпал літа.

Ну Конституція, о`кей. От здобуття Незалежності - це так, це ух!) А мені завжди хотілося, щоб 28 червня теж було чимось “ух!”.

Може, це тому, що я юрист, а День Конституції - це свято прийняття Основного Закону країни.

Ось День Незалежності - то як день народження, а сьогодні - то як день отримання паспорту. Відчуваєте різницю? Була просто людина, а з паспортом - громадянин!

Тому для мене День Незалежності - це взагалі день усіх українців. А День Конституції - день свідомих українських громадян. Тих громадян, які справді люблять свою країну, які поважають своїх співгромадян, які сортують сміття, які паркуються де треба, а не на газонах, які усміхаються один одному і мають чисте сумління перед законом і перед країною. А ще - це день свідомої влади. Влади, яка поважає Конституцію і дотримується її норм.

Простіше кажучи, це день хорошого українця. Справжнього українця. Нормального українця. Уявляєте, ми всі нормальні, всі любимо один одного..

Оце свято!

Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.