15 квітень 2024, Понеділок, 15:51

Володимир Пилипенко: Голосування за скасування недоторканності можуть визнати неконституційним

30 Серпня 2019г.
43 Tn

Попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції (щодо скасування недоторканності з депутатів) відбулося з порушенням Регламенту ВРУ, а тому може мати печальні наслідки - визнання таких змін неконституційними. Про це зазначив у блозі для  112. Україна представник України у Венеціанській комісії (2013-2017рр.), народний депутат України VI-VII скликань Володимир Пилипенко.

Як передає Резонанс, він нагадав, що Регламент дозволяє (ч.5 ст. 149) прийняти рішення про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції, якщо дотримано дві умови: перша - за висновком КСУ проект відповідає вимогам ст. 157, 158 Конституції України, а друга – щодо його положень КСУ не висловив жодних зауваження. Але, на жаль, саме остання умова була недотримана, наголошує політик.

«У висновку Конституційного Суду України від 19 червня 2018 року (п. 3.1) вважають за доцільне звернути увагу на те, що, ухвалюючи рішення щодо скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної та правової системи України. Тобто її здатність у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту, а також реалізацію конституційного принципу поділу державної влади», - пише Володимир Пилипенко.

За його словами, у Конституційного Суду були зауваження до цього законопроекту, а тому прийняття рішення про його попереднє схвалення, без усунення недоліків, на які звернув увагу Суд, - це пряме порушення Регламенту, що може мати наслідком визнання таких змін неконституційними.