12 квітень 2024, П'ятниця, 19:04

Володимир Пилипенко: Скликання позачергового засідання Ради – це політичне рішення

29 Лютого 2020г.
ракурс
Архів

Скликання позачергового засідання Ради для можливої відставки уряду – це виключно політичне рішення, адже з правової точки зору воно є некоректним.

Про це сказав 29 лютого 2020 представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр.), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень Володимир Пилипенко в ефірі «4 каналу», передає Резонанс.

Він пояснив, що Регламент передбачає проведення позачергового засідання на вимогу президента, певної кількості депутатів або трьох фракцій при Погоджувальній раді. Проте є й інші статті Регламенту (глава 20), які передбачають процедуру розгляду питання в другому читанні (наразі це законопроект про ринок землі). Зокрема, пояснив заслужений юрист України, йдеться про безперервність розгляду законопроектів.

«Якщо йти за їх логікою, то президент чи депутати можуть постійно скликати позачергові засідання в непленарні дні, розглядати все, що їм треба, а потім у пленарні дні продовжувати те питання, яке перервали. В даному випадку втрачається логіка розгляду законопроектів», - зауважив Володимир Пилипенко.

З огляду на це, таке рішення юридично неправильне. На переконання експерта, наразі потрібно усунути такі прогалини в Регламенті і передбачити виключні випадки, коли можна переривати розгляд питань. Наприклад, для схвалення Указу Президента про введення воєнного стану тощо.

Окрім того, юрист не виключає, що окремі фракції в подальшому можуть використати такі правові прогалини Регламенту з метою звернення до Конституційного суду, щоб встановити неконституційність цієї процедури.