Володимир Пилипенко: За затримку зарплат шахтарям треба притягувати до кримінальної відповідальності - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 июнь 2020, Четверг, 07:45

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Володимир Пилипенко: За затримку зарплат шахтарям треба притягувати до кримінальної відповідальності

26 февраля 2020г.

Винні в невиплаті зарплати українським шахтарям мають понести кримінальну відповідальність, - вважає представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр.), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень Володимир Пилипенко. Про це пише Резонанс 26 лютого 2020 року.

За його словами, у Кримінальному кодексі України передбачена стаття за затримку або невиплату заробітної плати понад місяць. А українські шахтарі не отримують оплату за свою працю кілька місяців.

«Затримка виплати в нас криміналізована. Закон є, а відповідальності немає. Це конкретні особи, які відповідальні за видачу зарплати, – керівники підприємств. І президент мав би до Генпрокурора звернутися і порушити кримінальні провадження», - сказав заслужений юрист України.

Окрім того, з огляду на складну ситуацію у вугільній галузі, влада мала би сісти і разом із шахтарями обговорити розвиток і подальші плани. Щоб люди не втратили роботу і могли нормально жити - це обов’язок держави, переконаний Володимир Пилипенко.