» Володимир Василенко: Аудит НАБУ невідомо коли почнеться, бо потрібно робити правки в закон

29 червень 2022, Середа, 15:33

Володимир Василенко: Аудит НАБУ невідомо коли почнеться, бо потрібно робити правки в закон

28 Серпня 2018г.
Снимок экрана 2018-08-28 в 13.24.39

Аудит НАБУ, передбачений Законом України "Про Національне антикорупційне бюро", до сих пір не розпочато і невідомо, коли буде розпочато. Про це UA1 розповів один з аудиторів, Надзвичайний і Повноважний посол України, професор Володимир Василенко, - передає Резонанс.

"Невідомо, коли почнеться. У законі не прописані умови для роботи аудиторської комісії, тобто потрібно робити правки в закон, але зараз цим ніхто не займається", – сказав він.

У той же час правознавці сумніваються, що аудит перших трьох років роботи НАБУ з 2015 по 2017 роки взагалі можливий, оскільки ніякої статистики про свою діяльність за цей період бюро не збирало. Відповідно проаналізувати роботу детективів НАБУ неможливо.

За інформацією адвоката і екс-заступника генпрокурора Олексія Баганця, на його офіційний запит в бюро відповіли, що жоден законодавчий акт не передбачає ведення статистичної звітності та інформації про арешти, обшуки, затримання громадян і про іншу роботу слідчих НАБУ.

"З цього виникає закономірне питання: а що саме і яким чином буде перевіряти в НАБУ зовнішній аудит?", – каже Баганець.

На підставі відповіді, яка надійшла з бюро, адвокат робить висновок, що протягом трьох років ніхто з керівників НАБУ не цікавився перевіркою дотримання конституційних прав і свобод громадян ні під час оперативно-розшукової діяльності детективів бюро, ні на стадії досудового слідства.

СТАН ДОТРИМАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ