15 квітень 2024, Понеділок, 09:02

Вперше на законодавчому рівні з’являється визначення понять «злодій в законі» та «сходки»

19 Грудня 2019г.
1b5c0e52598616cd0a6d0b4ee5036162

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні проект закону №2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», ініційований президентом України. «За» законопроект проголосували 254 народних депутатів.

Участь у розробці законопроекту взяли народні депутати та спеціалісти Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Про це повідомляє Резонанс 19 грудня 2019 року з посиланням на сторінку ДСР у Facebook.

Документ вперше дає визначення такому поняттю, як «злодій в законі», та вводить кримінальну відповідальність для цих елементів - від 7-ми до 10-ти років ув’язнення.

Поліцейські підготували ряд пропозицій про внесення змін до нормативних актів. Було запропоновано на законодавчому рівні визначити поняття «злодій в законі» та ввести для них кримінальну відповідальність. Відтак, вперше на законодавчому рівні з’являється визначення понять «злодій в законі» та «сходки», а змінами до ряду статей запропоновано вдосконалити механізм притягнення учасників злочинної спільноти до відповідальності.

Зокрема нова стаття 255-1 Кримінального кодексу України дає можливість притягувати осіб, які у злочинному середовищі мають статус «злодія в законі», до кримінальної відповідальності: санкція передбачає позбавлення волі від 7-ми до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Прийняття вказаного нормативного акту в другому читанні та в цілому, дозволить правоохоронцям більш ефективно протидіяти організованій злочинності, по-друге, автоматично унеможливлює «дружні візити» злодіїв до України, по-третє: якщо ж вони все-таки приїдуть в Україну, у Національної поліції будуть законні підстави притягнути їх до кримінальної відповідальності", - йдеться в інформаційному повідомленні.

- Цей закон треба було давно прийняти та внести необхідні зміни до Кримінального кодексу України, щоб навести лад в нашій державі, - зазначив у коментарі Резонансу голова постійна комісія з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією Одеської обласної Ради Руслан Табунщик.

Він вважає, що Україна нині є "державою, де злочинні елементи почувають себе як у санаторію, бо у них наразі набагато більше прав, ніж у правоохоронців. Тому вони тут заправляють та завдяки своєму "авторитетові" в злочинному середовищі організовують банди, скоюють злочини, впливають на малий та середній бізнес, через що потерпають підприємці".

- Сьогодні правоохоронна система безсила, і це буде потужний важель впливу на злочинне середовище та лідерів ОЗУ. Для них це стане аргументом, який змусить задуматись над своїм життям, - зауважив правник та політик.

І додав, що "потрібно насамперед максимально посилити відповідальність лідерів та організаторів ОЗУ, притягувати до відповідальності усіх без заперечень осіб, які допомагають чи сприяють злочинним угруповуванням. Та навіть передбачити відповідальність для тих, хто платить зловмисникам за «дах», адже це також їхня фінансова підтримка. Вважаю, що вірним рішенням тут буде конфіскація рухомого й нерухомого майна, а також активів, набутих від злочинної діяльності".

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ХОЧЕ КАРАТИ «ЗЛОДІЇВ У ЗАКОНІ» ЯК У ГРУЗІЇ (ОНОВЛЕНО)