ВРП перевірить можливе втручання в діяльність судді на Закарпатті — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 август 2020, Четверг, 01:18

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП перевірить можливе втручання в діяльність судді на Закарпатті

19 февраля 2020г.

Повідомлення голови Перечинського районного суду Закарпатської обл. Ганька Івана Івановича про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя надійшло до Вищої ради правосуддя.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Так, 31 січня під час розгляду справи про правопорушення за ч.1 ст.130 (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно громадянина Х., останній повідомив, що через деякий час після складання протоколу за вказане адміністративне правопорушення (наприкінці 2019 р.) йому зателефонувала невідома особа з проханням про зустріч.

Під час зустрічі зазначена особа повідомила громадянина Х., що є співробітником правоохоронного органу по боротьбі з корупцією, який співпрацює з НАБУ. З відомостей Перечинського районного суду вказана особа дізналася про існування справи стосовно та запропонувала допомогти у вирішенні питання.

Так, йому буде забезпечено захисника та передано відповідну суму коштів для передачі судді за позитивне для нього вирішення справи. Натомість впродовж декількох днів йому буде повернуто посвідчення водія. Про вказані обставини голова суду Ганько І.І. також повідомив правоохоронні органи.

Він також просить ВРП розглянути повідомлення про втручання у його діяльність як судді під час здійснення правосуддя та вжити відповідних заходів реагування, оскільки невжиття таких сприятиме поширенню суспільно-небезпечних посягань на правосуддя.

Відповідно до ст.73 закону України "Про Вищу раду правосуддя" вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.