» ВРП перевірить заяву судді Олени Якішиної про втручання в її діяльність у справі про здирництво

03 липень 2022, Неділя, 12:13

ВРП перевірить заяву судді Олени Якішиної про втручання в її діяльність у справі про здирництво

3 Вересня 2018г.
Судья_2

Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Олена Якішина повідомила Вищу раду правосуддя про втручання в її діяльність з боку обвинуваченого та його рідних. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр судової влади.

Зокрема суддя Якішина зазначила, що у суді перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 189 Кримінального кодексу України (у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень). 27 липня 2017  року обвинуваченому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Суддя вказує, що строк тримання під вартою обвинуваченому неодноразово продовжувався, на час направлення її звернення судове слідство триває.

У судовому засіданні 21 серпня 2018 року за клопотанням прокурора судом було призначено експертизу відеозвукозапису у рамках негласних слідчих (розшукових) дій та продовжено строк тримання під вартою обвинуваченого.

Якішина О.М. зазначає, що після проголошення ухвали обвинувачений та члени його родини почали викрикувати «ты подписала себе приговор», висловлювати інші образливі коментарі на адресу головуючого судді, обіцянки, що «вони це так не залишать».

Крім того, суддя вказує, що з листа члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Мірошниченка А.М. від 10 серпня 2018 року їй стало відомо про скаргу матері обвинуваченого на її дії як судді, що надійшла на адресу ВРП 9 серпня 2018 року.

Зазначені висловлювання обвинуваченого та його рідних, а також подання скарги на адресу ВРП є, на думку  Якішиної О.М., тиском на неї та втручанням у її професійну діяльність з метою зміни виду запобіжного заходу.

Також суддя наголошує, що вислів «ты подписала себе приговор» вона не відносить ні до критики, ні до оціночного судження, а розцінює як пряму погрозу, що дає їй підстави боятися за своє життя і здоров’я.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.