» ВРП підтвердила сумнівність доказів ГПУ стосовно голови ОАСК – Володимир Пилипенко

23 апрель 2021, Пятница, 17:55

ВРП підтвердила сумнівність доказів ГПУ стосовно голови ОАСК – Володимир Пилипенко

21 августа 2019г.
Gbkbgtyrj D

Вища рада правосуддя своїм рішенням щодо голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка підтвердила сумнівність доказів Генеральної прокуратури України.

Таку думку висловив представник України у Венеціанській комісії" (2013-2017 рр.), депутат Верховної Ради VI-VII скликань Володимир Пилипенко у коментарі інформагенції Українськи новини, передає Резонанс.

Враховуючи сумнівність цього кримінального провадження, вчорашнє рішення ВРП було прогнозованим, наголосив він.

"Дії Генпрокуратури в цій справі все більше стають подібними не на розслідування, а на зведення рахунків чи відпрацьовування замовлення. І питання не лише в справі Приватбанку. Згадайте рішення суду по тарифах, по Укрпошті, поновлення незаконно звільнених топ-чиновників. Суди стали заручниками непрофесійних дій влади", - підкреслив В.Пилипенко.

Він зауважив, що неодноразово звертав увагу на те, що сильна адміністративна юстиція невигідна владі, яка в основу своєї діяльності поклала задоволення власних корисливих інтересів, а не дотримання прав громадян.

"Саме тому протягом останніх п‘яти років адмінюстиція в Україні фактично знищувалась. Спочатку через ліквідацію Вищогоадмінсуду, який експерти Венеційської комісії пропонували залишити, потім через ліквідацію (читай-зміну вивіски) апеляційних адмінсудів і виведення з їх штату неугодних владі суддів", - зазначив В.Пилипенко.

Тому розслідуване кримінальне провадження щодо суддів ОАСК, на думку багатьох юристів, не має жодної судової перспективи, наголосив експерт.

"У звязку з цим нагальною проблемою є питання зміни керівництва Генпрокуратури та НАБУ, що стоїть перед Президентом та Парламентом та реальна реформа цих органів в інтересах держави і суспільства а не правлячої влади",- резюмував В.Пилипенко.

Раніше адвокат Михайло Ілляшев повідомив, що ВРП погодилася з позицією П.Вовка і його захисту про відсутність у ГПУ законних підстав для відсторонення його від посади судді.

ВРП відмовилася відсторонити П.Вовка від посади судді. П.Вовк склав повноваження глави Окружного адмінсуду Києва на період розслідування.