02 червень 2023, П'ятниця, 07:58

ВРП поскаржилась ГПУ на втручання в діяльність суддів Шевченківського райсуду столиці (оновлено)

22 Грудня 2018г.
Фото: Чесно. Фільтруй суд
Фото: Чесно. Фільтруй суд

Вища рада правосуддя розглянула повідомлення голови Шевченківського районного суду міста Києва Олега Савицького  про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на інформацію прес-центру Судової влади від 22 грудня 2018 року.

Голова суду зкорема повідомив, що під час судового засідання у цивільній справі 31 травня 2018 року позивач Павліченко Д.О. вимагав від головуючого судді Василя Волошина пред’явити посвідчення судді, а після того, як посвідчення йому було пред’явлене, зробив висновок, що суддя не уповноважений розглядати справу. У зв’язку з цим позивач викликав поліцію та зірвав судове засідання.

Крім того, Павліченко Д.О. направив голові Шевченківського районного суду лист-попередження стосовно невідповідності посвідчень всіх суддів цього суду Конституції України з одночасною вимогою зупинити розгляд іншої цивільної справи, у якій він є відповідачем.

Також голова суду повідомив, що 31 серпня 2018 року в судовому засіданні з розгляду клопотання Бяльського В.О. про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні заявник у зухвалій формі вимагав від головуючого судді Дмитра Мальцева Дмитра пред’явити службове посвідчення та інші документи. Після пред’явлення посвідчення Бяльський В.О. звинуватив суддю у його підробці та викликав наряд поліції, в результаті чого судове засідання було зірвано.

Голова Шевченківського районного суду також вказує, що кількість подібних випадків тиску на суд шляхом висловлення сумнівів у легітимності суддів зростає і це негативно впливає на здійснення судом правосуддя.

«Вважаю, що повідомлені головою суду Савицьким О.А. обставини потребують вжиття Вищою радою правосуддя заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя», – підсумував доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів у кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України, за фактом втручання 31 травня 2018 року Павліченком Д.О. в діяльність суддів Шевченківського районного суду міста Києва щодо здійснення правосуддя, за фактом втручання Бяльським В.О. у діяльність судді Шевченківського районного суду міста Києва Мальцева Дмитра Олександровича щодо здійснення правосуддя. А також запропонувати ГПУ перевірити здійснені Павліченком Д.О. та Бяльським В.О. повідомлення в поліцію про невідповідності посвідчень суддів Шевченківського районного суду міста Києва вимогам закону щодо наявності у діях заявників ознак злочину, передбаченого статтею 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) Кримінального кодексу України.

"Насправді ми заявили, що такий суд не був створений згідно із законом ... а указом президента був ще й був ліквідований! Думаю, що .. як тільки ми отримаємо офіційно документи Вищої ради правосуддя... то будемо готувати документи щодо притягнення членів ВРП до відповідальності - за неправильну оцінку незаконної діяльності як незаконноого суду, так і суддів", - у свою чергу заявив Резонансу Дмитро Павліченко.

Як нагадує Резонанс, у вересні 2018 року голова Шевченківського райсуду Києва Олег Савицький звернувся із заявою про втручання у професійну діяльність до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури щодо погроз на адресу 24 суддів. Повідомлення приходили через мобільний додаток Viber від імені "Тризуб" на ім'я конкретного судді.