19 липень 2024, П'ятниця, 12:57

ВРП продовжує вживати заходи для забезпечення правосуддя в період карантину

30 Липня 2020г.
ВРП продовжує вживати заходи для забезпечення правосуддя в період карантину

Вища рада правосуддя разом з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні провели круглий стіл «Особливості роботи суду в період пандемії: організаційні заходи та питання санітарно-епідеміологічної безпеки». Його учасники обговорили поточний стан діяльності судів у період пандемії та вдосконалення рекомендацій для судових установ з урахуванням зауважень усіх зацікавлених сторін.

Про це повідомляє Резонанс 30 липня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

«Чи могли ми уявити рік тому, що світ настільки зміниться? Всі були впевнені, що ситуація з поширенням епідемії тимчасова, і очікували швидкого повернення до нормального ритму життя, – зазначив у своєму вітальному слові Маркус Ролофс, радник з питань верховенства права КМЄС. – Але, на жаль, реальність така, що світла в кінці тунелю не видно. І поки немає жодних ліків і вакцин, ми маємо адаптуватися і навчитися здійснювати правосуддя у таких умовах. До того ж заходи, що вживаються для забезпечення безпеки працівників та відвідувачів суду, мають бути зрозумілими для всіх учасників судового процесу».

Своєю чергою, Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, звертаючись до учасників круглого столу, наголосив на важливості проведення такого заходу саме зараз. «Розуміння того, що тривалість періоду карантинних обмежень нам невідома, зумовлює потребу у виробленні максимально ефективних і чітких рекомендацій, які регламентують роботу судових установ. І розроблені вони мають бути таким чином, аби в цей непростий період доступ до правосуддя був гарантований і максимально забезпечений».

Окрім членів ВРП та представників КМЄС, у заході, який відбувся в режимі відеоконференцзв’язу, взяли участь Голова Ради суддів України, представники Верховного Суду, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони, Національної асоціації адвокатів України, Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, міжнародні експерти.

Учасники заходу обмінялися досвідом щодо заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції та проблемами, які постали перед судовими установами у зв’язку із вжиттям таких заходів.

Підсумовуючи дискусію, Голова ВРП зауважив, що цей захід – лише початок, і такий формат обміну інформацією, конструктивного діалогу та співпраці між усіма стейкхолдерами допоможе розробити максимально ефективні рекомендації для налагодження роботи судів та інших установ системи правосуддя під час карантинних обмежень. «Робота судів під час карантину має відбуватися так, щоб в умовах неухильного дотримання закону були захищені не лише права, а і здоров’я всіх учасників процесу», – резюмував Андрій Овсієнко.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.