22 вересень 2023, П'ятниця, 21:18

ВРП просить ГПУ розслідувати втручання у діяльність судді у Кривому Розі

22 Квітня 2019г.
ВРП

Вища рада правосуддя 18 квітня 2019 р. розглянула повідомлення судді Інгулецького районного суду Кривого Рогу (Дніпропетровська обл.) Наталії Князєвої про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр ВРП. Доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич поінформував, що суддя Князєва Н.В. повідомляє, що в її провадженні перебувала цивільна справа про визнання виконавчого листа таким, що неможливо виконати.

У судовому засіданні 11 грудня 2018 р. були присутні вільні слухачі, які порушували порядок у судовому засіданні, не виконували розпоряджень головуючого та секретаря судового засідання, у зв’язку із чим у справі оголошено перерву, викликано співробітників органів Національної поліції.

Після перерви судові розпорядники намагалися здійснити перевірку документів у осіб, які бажали бути присутніми під час продовження розгляду справи, проте три особи чоловічої статі, не підкоряючись вимогам судових розпорядників та застосовуючи до них фізичну силу, увірвались до зали судового засідання, почали голосно кричати, грюкати кулаками по меблях, чим унеможливили розгляд справи суддею Князєвою Н.В.

Крім того, зазначені особи спричинили судовому розпоряднику легкі тілесні ушкодження у виді забою м’яких тканин, про що було подано відповідну заяву до поліції.

Вказані дії присутніх у залі судового засідання осіб, на думку судді Князєвої Н.В., можуть свідчити про заздалегідь сплановану акцію проти судової влади та перешкоджання виконанню суддею службових обов’язків щодо розгляду справи.

Під час перевірки було встановлено, що районним відділенням поліції Кривого Рогу 12 грудня 2018 р. до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України за заявою судового розпорядника Інгулецького районного суду Кривого Рогу. Повідомлення судді Князєвої Н.В., яке надійшло з Генеральної прокуратури України, Криворізькою місцевою прокуратурою № 1 долучено до матеріалів вказаного кримінального провадження.

"Вважаю, що повідомлення судді Князєвої Н.В., надіслане генеральному прокурору, мало бути зареєстроване в ЄРДР у строки, визначені кримінальним процесуальним законом, та перевірене за статтею 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України. Приєднання повідомлення судді Князєвої Н.В. до кримінального провадження, що розслідується районним відділенням поліції міста Кривого Рогу за ст.125 КК України, не є належним реагуванням на повідомлення судді про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя", – зазначив В.Беляневич.

Вища рада правосуддя ухвалила внести генеральному прокуророві подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів, за повідомленням Н.Князєвої.

Також вирішено звернути увагу Генеральної прокуратури України на необхідність забезпечення ефективного досудового розслідування у кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами втручання окремих громадян у діяльність суддів у судах Кривого Рогу Дніпропетровської обл.