ВРП розглянула повідомлення про фальсифікації судових документів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 17:00

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП розглянула повідомлення про фальсифікації судових документів

18 февраля 2020г.

Повідомлення судді Львівського окружного адміністративного суду Сакалоша Володимира Миколайовича про втручання у його діяльність як судді розглянуто на засіданні Вищої ради правосуддя 13 лютого.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко (на фото) поінформував, що, як зазначено у повідомленні, 5 листопада 2019 р. Сакалош В.М. прийняв рішення про задоволення заяви ТзОВ "ТРІ Менеджмент" про перегляд рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі.

Як зазначає суддя Сакалош В.М., під час розгляду вказаної справи 31 жовтня до нього звернувся адвокат М. із заявою про надання інформації, чи приймалося Львівським окружним адміністративним судом судове рішення, зокрема чи виносилася ухвала від 30 вересня 2019 р. в іншій справі, на підставі якої було здійснено протиправне рейдерське відчуження майна, чи викликалися до суду сторони, вказані в ухвалі.

До заяви адвокатом було додано роздруківки фотокопій ухвали від 30 вересня 2019 р. та супровідного листа від 30 вересня 2019 р.

Суддя Сакалош В.М. повідомив, що, дослідивши форму та зміст наданих адвокатом фотокопій документів, дійшов висновку, що вони не відповідають вимогам до процесуальних документів (зазначено невідповідний номер справи, відсутні штрих-коди тощо).

Крім того, у єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня інформація про справу з відповідним номером. На думку судді Сакалоша В.М., вказане свідчить про фальсифікацію судових документів.

Також із повідомлення  вбачається, у судовому засіданні 5 листопада під час розгляду адміністративної справи суддя повідомив сторони, що 30 вересня він не проводив засідання, жодних скарг не розглядав, справи з відповідним номером у його провадженні не було, надані суду фотокопії документів не виготовляв та не підписував.

Зазначені дії суддя Сакалош В.М. вважає втручанням у його діяльність щодо здійснення правосуддя та просить вжити відповідних заходів реагування.

Під час проведення перевірки на запит члена Вищої ради правосуддя отримано інформацію, що львівською місцевою прокуратурою №2 за результатами розгляду звернення Сакалоша В.М. 3 грудня розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.4 ст. 358 Кримінального кодексу України (використання завідомо підробленого документа).

Здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Залізничного відділу поліції головного управління Національної поліції України у Львівській обл. Досудове розслідування триває та перебуває на контролі львівської місцевої прокуратури №2.

ВРП вирішила звернутися до Офісу генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у провадженні, внесеному до єдиного реєстру досудових розслідувань 3 грудня за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 358 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні Сакалоша В.М.