» ВРП та НАЗК попросили розібратись із додержанням законності у Конституційному суді (оновлено)

14 серпень 2022, Неділя, 05:58

ВРП та НАЗК попросили розібратись із додержанням законності у Конституційному суді (оновлено)

11 Квітня 2019г.
4c09d1b8f8b8490fa

Народний депутат України Віталій Купрій звернувся до Вищої ради правосуддя та Національного агентства з питань запобігання корупції із заявою про порушення з боку судді Київського районного суду міста Харкова Дениса Нев’ядомського вимог Закону щодо несумісності посад.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на отримані документи.

Підставою для депутатського звернення стала інформація про призначення судді Київського районного суду міста Харкова Дениса Нев’ядомського позаштатним радником голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука.

Нев’ядомського Д.В. Постановою Верховної Ради України від 5 червня 2008 року № 333-VІ було обрано на посаду судді безстроково. Указом Президента України від 25 липня 2011 року № 780/2011 року він був переведений на посаду судді Київського районного суду міста Харкова. За наявною інформацією, суддя наразі перебуває у відпусці по догляду за дитиною. З 4 березня 2019 року його справи передано на повторний автоматичний розподіл між суддями Київського райсуду.

Водночас, на підставі власноруч написаної заяви, розпорядженням голови КСУ Шевчука С.В. із 28 лютого 2019 року суддя Нев‘ядомський призначений на посаду позаштатного радника голови Конституційного суду України на громадських засадах.

За даними депутата Купрія, робота судді Нев’ядомського "не обмежується консультативно-дорадчими функціями". Із 28 лютого усі робочі дні, а інколи і вихідні він проводить у адмінбудівлі Суду у Києві, де йому виділено робоче місце, користується засобами зв‘язку, канцелярією, оргтехнікою. Крім цього він бере участь у робочих нарадах, що проводить голова КСУ, взаємодіє із працівниками стуктурних підрозділів Суду, надає їм доручення та вказівки з приводу організації роботи Конституційного суду, а також "допущений до інформації із обмеженим доступом".

Дії судді Нев’ядомського містять ознаки порушення норм законів України “Про судоустрій і статус суддів” та "Про боротьбу з корупцією", - вважає нардеп.

 

Народний обранець попросив ВРП та НАЗК перевірити викладену у його зверненні інформацію, і у разі підтвердження "вжити відповідні заходи реагування, передбачені чинним законодавством".

- Що тут коментувати? Мабуть, треба подякувати пану Купрію за безкоштовну (саме для мене) рекламу. Нехай проводять перевірки, що я міг напрацювати за місяць. Але, як на мене, це честь бути радником, хоч і позаштатним, у Голови КСУ, - заявив у відповідь Денис Нев’ядомський.

У КСУ ЗРІЄ РЕВОЛЮЦІЯ (ВІДЕО)

Як нагадує Резонанс, торік Віталій Купрій заявив у соцмережі, що голова Конституційного суду Станіслав Шевчук зробив своїм радником креатуру Медведчука – Олега Синянського.

ГОЛОВА КСУ ПРИХОВУЄ ПІДКИЛИМНІ ДОМОВЛЕНОСТІ З ПОРОШЕНКОМ

Раніше  Купрій заявляв, що має достовірну інформацію про регулярні зустрічі у «закритому режимі» голови КСУ з главою держави. "Пан Шевчук регулярно «бігає» до президента Порошенка, з яким щось вирішує", - стверджував опозиційний до влади парламентар.