» ВРП тимчасово відсторонила запідозреного у корупції суддю Старобільського райсуду

29 червень 2022, Середа, 10:33

ВРП тимчасово відсторонила запідозреного у корупції суддю Старобільського райсуду

30 Серпня 2018г.
Lygansk_habar_syd_1

Вища ради правосуддя частково задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Старобільського районного суду Луганської області Віталія Озерова від здійснення правосуддя -  до 20 жовтня 2018 року у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ВРП.

За даними САП, 20 серпня 2018 року Генеральним прокурором Юрієм Луценком було складено повідомлення про підозру В. Озерову у вчиненні кримінального правопорушення, яку того ж дня вручили судді.

Мотивуючи необхідність тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя, керівник Антикорупційної прокуратури заявив у клопотанні, що "подальше перебування Озерова В.О. на посаді судді Старобільського районного суду Луганської області може призвести до настання негативних наслідків. Зокрема, він може вживати заходів до знищення чи спотворення речей і документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується у провадженні; матиме доступ до справ, що перебувають на розгляді, відеозаписів з камер спостереження, розташованих у приміщенні суду; продовжуючи здійснювати правосуддя, матиме можливість впливати на свідка у кримінальному провадженні, помічників та секретарів Старобільського районного суду Луганської області, які разом з ним працюють та перебувають у нього в підпорядкуванні, а також інших свідків у кримінальному провадженні із числа працівників суду ,більшість з яких на цей час не допитано".

Представник судді – адвокат Олександр Постернак просив відмовити у задоволенні клопотання. Він посилався на те, що "докази, на яких базується звинувачення, були отримані в результаті незаконного проведення обшуку на підставі незаконної ухвали слідчого судді, якого введено в оману стосовно того, що злочин ще не був вчинений. А також звернув увагу на те, що судді навіть в належний спосіб не повідомлено про підозру".

Адвокат вважає, що стосовно судді було вчинено провокацію і орган досудового розслідування має дати цьому належну оцінку. Крім того, зазначив, що на території Луганської області трапляються непоодинокі випадки «втручання у правосуддя» через провокативні дії певних осіб з метою демонстрації правоохоронними органами боротьби з корупцією.

Як повідомляв Резонанс, 16 серпня цього року оперативники управління захисту економіки в Луганській області Національної поліції МВС України та детективи Національного антикорупційного бюро виявили факт протиправної діяльності з боку судді Старобільського районного суду.

За даними слідства, суддя за не притягнення особи до адмвідповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння вимагав 10 тис грн неправомірної вигоди. Після одержання вказаної суми коштів останнього було викрито у службовому кабінеті.

За інформацією прес-служби суду, згідно ухвали слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 14 серпня 2018 року співробітниками НАБУ було проведено обшук у приміщенні робочого кабінету судді Озерова Віталія Олександровича та приміщенні, що має табличку з написом «Технічне приміщення». Результати проведених слідчих дій співробітниками НАБУ адміністрації Старобільського районного суду Луганської області не повідомлено. Окремо повідомляється, що жоден із суддів зі Старобільського районного суду Луганської області не був затриманий в порядку статті 208 КПК України

ЗАПОДОЗРЕННЫЙ В КОРРУПЦИИ СУДЬЯ ВИТАЛИЙ ОЗЕРОВ РАССКАЗАЛ, КАК НАБУ ПОМЕШАЛО ЕГО ДЕЯТЕЛЬНОСТИ (ОБНОВЛЕНО)