» ВРП відсторонила від здійснення правосуддя суддю одного з райсудів Харкова

19 серпень 2022, П'ятниця, 20:23

ВРП відсторонила від здійснення правосуддя суддю одного з райсудів Харкова

31 Березня 2021г.
изображение_2021-03-31_145546

30 березня 2021 року Вища рада правосуддя за участі прокурора САП розглянула клопотання Генерального прокурора та відсторонила від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності суддю одного з районних судів міста Харкова, яку викрито на отриманні 4 тис. доларів США неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Резонанс 31 березня із посиланням на САП.

Строк відсторонення – до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження у справі за його обвинуваченням.

Нагадаємо, суддю викрито 27 травня 2020 року в рамках спільної операції детективів НАБУ та ГУБКОЗ СБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.

Слідством встановлено, що під час розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні вказана суддя висловила захиснику обвинуваченого прохання надати неправомірну вигоду у сумі 4 тисяч доларів США за винесення ухвали про повернення обвинуваченому вилучених під час досудового розслідування грошових коштів у сумі понад 30 тис. доларів США.

Після одержання неправомірної вигоди суддя задовольнила клопотання сторони захисту та винісла ухвалу, якою зобов’язала повернути вилучені під час досудового розслідування кошти.

Дії судді кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Наразі вказане кримінальне провадження перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram