» ВРП звернулась до ГПУ за фактами погроз судді Нікопольського міськрайонного суду

03 липень 2022, Неділя, 11:04

ВРП звернулась до ГПУ за фактами погроз судді Нікопольського міськрайонного суду

22 Лютого 2019г.
0
de714f02bd1afc7f3a357a75ba17d8a795ad8f46

Вища рада правосуддя 21 лютого 2019 року розглянула повідомлення судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Валерії Рибакової про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк поінформував, що, за повідомленням судді, 31 січня 2018 року близько 18 години, в гаражі, який належить їй, сталося два вибухи, ймовірно від кинутих невідомою особою гранат.

Внаслідок вибухів чоловік судді отримав тілесні ушкодження у вигляді мінно-вибухової травми та множинних осколкових поранень обох гомілок. Крім того, було пошкоджено сам гараж та автомобіль судді. Суддя зазначає, що після вказаної події в соціальних мережах з’явилися коментарі та заклики щодо вчинення розправи над суддями.

Прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що 31 січня 2018 року слідчим відділом Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 15 (замах на злочин), частиною першою статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, за фактом замаху на вбивство чоловіка судді, а також 1 лютого 2018 року за повідомленням судді Рибакової В.В. внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 377 (погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) та частиною другою статті 378 (умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України.

Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рибакової В.В., ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч, 1 ст. 115, ч. 2 ст. 377, ч. 2  ст. 378 Кримінального кодексу України.