27 вересень 2023, Середа, 08:37

ВРП звернулася до МВС щодо ситуації у Приморському райсуді (відео)

3 Березня 2020г.
c2c00a0a-e0bf-4187-bf86-7f35c5ad63f8

Вища Рада Правосуддя на своєму засіданні ухвалила рішення за результатом розгляду надзвичайної події у Приморський районний суд м. Одеси.

Про це 3 березня 2020 року повідомила у соцмережі начальник начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП Оксана Лисенко, передає Резонанс.

В ОДЕСІ ЗВИНУВАЧЕНИЙ У ВБИВСТВІ ЗАХОПИВ СУДДІВ У ЗАРУЧНИКИ (ОНОВЛЕНО)

За результатом розгляду повідомлення суддів Приморського районного суду міста Одеси Віктора Іванова та Вячеслава Бондаря про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя Вища рада правосуддя:

- звернулася до Служби судової охорони щодо вжиття заходів посилення охорони судів та суддів під час розгляду кримінальних справ і проваджень;

- звернулася до Національної гвардії України та Міністерства внутрішніх справ України стосовно проведення службового розслідування обставин, викладених у повідомленні суддів Приморського районного суду міста Одеси Іванова Віктора Васильовича, Бондаря Вячеслава Яковича щодо подій, які мали місце в приміщенні суду 28 лютого 2020 року під час розгляду кримінального провадження стосовно Гарькавого В.В., зокрема дотримання вимог Інструкції з організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених за вимогою судів, та притягнення до відповідальності винних осіб;

- звернулася до правоохоронних органів про розкриття та розслідування кримінальних правопорушень за фактами, викладеними у повідомленні суддів Приморського районного суду міста Одеси Іванова Віктора Васильовича, Бондаря Вячеслава Яковича;

- звернулася до Державної судової адміністрації України щодо проведення перевірки організації діяльності судів та стану їх забезпечення технічними засобами для виявлення речей, які заборонено проносити до приміщень суду (системами відеонагляду, стаціонарними металодетекторами, ручними металошукачами, турнікетами, камерами схову тощо), з метою недопущення в подальшому подібних випадків.

Як нагадує Резонанс, 28 лютого 2020 року керівник поліції Одеської області Олег Бех заявивпро початок службове розслідування, яке з’ясує хто та за яких обставин передав затриманому небезпечний предмет, і яким чином чоловік зміг пронести його до зали суду.

28 лютого 2020 року під час судового засідання у Приморському районному суді міста Одеси обвинувачений у злочині (ст. 115 КК України) дістав предмет, схожий на гранату та погрожував вбити себе та усіх присутніх. У такий спосіб підсудний В'ячеслав Гарькавий вимагав відпустити його з-під варти, запевняючи, що не причетний до вбивства громадянина Ізраїлю у вересні 2016 року.

- За допомогою злагоджених дій співробітників служби судових розпорядників та працівників апарату Приморського районного суду м. Одеси всі учасники судового процесу, які перебували в залі, були виведені с залу. Близько двох годин у заручниках перебували судді Приморського районного суду м. Одеси Віктор Іванов та Вячеслав Бондар. У результати довгих та важких переговорів, завдяки високопрофесійним діям начальника ГУНП в Одеській області Олега Беха та прокуратура Одеської області Максима Вихоря, злочинець пішов на угоду, та видав предмет, схожий на гранату, працівникам правоохоронних органів, - йдеться у коментарі Приморського районного суду міста Одеси.

- Варто наголосити, що всі особи, які доставляються до будівель судів із місць тимчасового утримання, заводяться до судів у супроводі працівників конвойної служби Національної поліції окремим входом і не проходять контролю на безпеку у співробітників Служби судової охорони. Тобто, відповідальність за наявність в осіб, які доставляються до судів з місць тимчасового утримання, заборонених предметів повністю покладається на працівників конвойної служби Національної поліції, - заявили у ССО.

За попереднім висновком експерта поліції, предмет, схожий на гранату, виявився муляжем гранати Ф-1.

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, наразі проводять першочергові слідчі дії за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень). Та перевіряють причетність працівників поліції до скоєного у суді, та наявності у обвинуваченого заборонених предметів.

Голова Служби судової охорони В. Бондар повідомив Вищу раду правосуддя, що за результатами перемовин із прокурором Одеської області М. Вихором, начальником ГУ НП в Одеській області О. Бехою, за участю співробітників Служби судової охорони підполковників П. Сварника та В. Задорожного заарештований передав предмет, схожий на гранату, працівникам правоохоронних органів. Ніхто не постраждав. За висновком експерта поліції предмет, схожий на гранату, виявився муляжем. Водночас, на думку суддів Іванова В.В. і Бондаря В.Я., такі дії обвинуваченого у кримінальному провадженні Гарькавого В.В. мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України, - поінформували у ВРП.

ПІД ОХОРОНОЮ ССО ЛИШЕ ЧВЕРТЬ УСТАНОВ ПРАВОСУДДЯ