» ВС підтримав позицію столичної прокуратури у справі щодо повернення державі незаконно відчужених гуртожитків НАУ

30 листопад 2022, Середа, 22:39

ВС підтримав позицію столичної прокуратури у справі щодо повернення державі незаконно відчужених гуртожитків НАУ

6 Липня 2020г.
1(3336)

Прокуратура міста Києва продовжує відстоювати право держави на незаконно відчужені гуртожитки Національного авіаційного університету, які незаконно вибули з державної власності на користь комерційної структури.

Про це повідомляє Резонанс 6 липня із посиланням на прес-службу прокуратури міста Києва.

Встановлено, що приміщення двох гуртожитків по вул. Вітряні Гори у місті Києві площею понад 2 тис. кв. м та вартістю понад 12 млн грн, що перебували на балансі Національного авіаційного університету, у 2016 році на підставі низки підроблених та нікчемних документів і договорів незаконно вибули у власність комерційної структури.

У зв’язку з цим, у грудні 2016 року Київська місцева прокуратура № 7 звернулась з позовом до суду про витребування гуртожитків державі.

Подільський районний суд міста Києва 30.11.2017 та апеляційний суд міста Києва 21.03.2018 у задоволенні позову прокурора відмовили.

Не погоджуючись з вказаними судовими рішеннями, прокуратура міста Києва оскаржила їх до Верховного Суду.

Суд касаційної інстанції, підтримавши позицію столичної прокуратури, скасував рішення апеляційного суду міста Києва та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши, що прокурор обрав вірний спосіб захисту інтересів держави.

Прокуратурою міста Києва буде вжито всіх заходів з метою доведення у суді правової позиції щодо необхідності повернення гуртожитків у державну власність.