» Все буде Василь Кісіль і Партнери

25 октябрь 2020, Воскресенье, 03:32

Все буде Василь Кісіль і Партнери

2 ноября 2016г.
0
vysshiy-sovet-yusticii

Всеволод Розумовський, для «Резонансу»

Нещодавня історія з губернатором Миколаївщини про 44 помилки в 52 словах вже наглядно продемонструвала всю профанацію конкурсного добору в сфері державної служби.

Та що ж очікує нас в конкурсних доборах в судовій системі?

27 жовтня 2016 року Вища рада юстиції погодила кількість суддів касаційних судів у складі новоутвореного Верховного Суду та створила вакансії для 120 суддів цього Суду.

Не оцінюючи вказане рішення з точки зору законності (хоча воно безумовно і викликає значні сумніви – адже це повноваження не Вищої ради юстиції, а саме Вищої ради правосуддя, яка наразі не створена), слід зазначити, що його прийняття співпало з призначенням двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України є саме тим органом, який відповідно до чинного законодавство уповноважений проводити конкурс за заміщення вакантних посад суддів, в тому числі й у новостворений Верховний Суд.

28 жовтня 2016 року Головою Державної судової адміністрації України уродженця міста Донецьк, адвоката юридичної фірми «Салком» Тараса Лукаша було призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Засновниками ТОВ «Юридична фірма «Салком» відповідно до ЄДРПОУ є Валерій Лумковський та Євген Кубко. Згідно інформації сайта «Посіпаки» Лукомський Валерій був помічником на громадських засадах у трьох скликаннях депутата від Партії регіонів Івана Вернідубова, а Євген Кубко - Юрія Єханурова і лише в 4 скликанні.

Наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В. Лутковської від 25 жовтня 2016 року членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було призначено Андрія  Козлова.

Останнім місцем роботи Андрія Козлова значиться юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери». Василь Кісіль є також у переліку осіб, яких Андрій Козлов вказав серед тих, хто може надати йому позитивні рекомендації.

Прикметно, що член Вищої ради юстиції, призначений з’їздом адвокатів, Вадим Беляневич,  певний час також працював адвокатом адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Василь Кісіль і партнери», а до цього - заступником директора малого підприємства «Проксен»,  та адвокатом адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Сергій Козьяков та партнери» нинішнього Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

В свою чергу, Сергій Козьяков у  1990 році  також  був співзасновником  і партнером Юридичної фірми "Проксен".

Інтернет пов’язує фірму "Проксен" з іменами Олександра Задорожнього та Михайла Охендовського, головою Центральної виборчої комісії України.

І чомусь, зовсім не дивує, що заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов також працював у фірмі «Проксен» та  в Адвокатському об’єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери».

Співпадіння? Не думаємо.

Наразі в ЗМІ з’явилась інформації, що Олексій Філатов покидає свій пост, з метою подальшої кар’єри на посаді судді новоствореного Верховного Суду. Воно і не дивно, адже всі комфортні умови для цього створено: закон необхідним чином змінено, а близькі знайомі займають посади в органах, відповідальних  за формування суддівського корпусу.

Разом з тим, як раніше писав «Резонанс» на посаду Голови Верховного Суду по квоті Народного Фронту напевне претендуватиме Павло Петренко.

Все вказане свідчить про наступне - кадровий непотизм та реформа «під себе» ось як,  а не інакше, можна назвати результати так званої судової реформи, кураторством якої займався Філатов.

І це не визнає та ніколи відверто не скаже ніякий рух «чесно» чи реанімаційний пакет реформ.

Вселяє надії, що зв’язки цього реформаторського угрупування видно як на долоні, й наступній владі не складе ніяких труднощів більш прискіпливо перевірити діяльність всіх цих видатних особистостей сьогодення.