» Вступив у силу закон про корінні народи України, який критикували в Росії

15 серпень 2022, Понеділок, 12:27

Вступив у силу закон про корінні народи України, який критикували в Росії

23 Липня 2021г.


В Україні 23 липня набув чинності закон про корінні народи. Документ опублікований в газеті «Голос України».

Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним закон «Про корінні народи України» 21 липня. Верховна Рада ухвалила документ 1 липня 2021 року.

Згідно з законом, він спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних й інших прав корінних народів, надання їм механізмів і інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів.

Закон визначає, що корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Документ набуває чинності з дня його опублікування (крім частини 3 статті 7, яка визначає право корінних народів на спрямування частини доходів від користування природними ресурсами на потреби корінних народів України, що набуває чинності після повернення окупованої території АР Крим та Севастополя під загальну юрисдикцію України).

Раніше в Держдумі Росії ухвалили заяву, що засуджувала український законопроєкт про корінні народи. Президент Росії Володимир Путін заявив, що документ є «потужним ударом по росіянах», а пізніше порівняв його зі зброєю масового ураження.