28 листопад 2023, Вівторок, 17:19

Як бізнесу в умовах війни зберегти команду — досвід девелоперської компанії ENSO

10 Жовтня 2022г.
1

Компанії вдалося повноцінно організувати свою роботу всупереч тому, що не всі працівники зараз перебувають у Києві.

Бізнес в Україні страждає через велику війну, проте навіть всупереч надзвичайним умовам економіка країни має працювати. Компанії повинні відновлюватися, отримувати дохід, платити податки — і таким чином підтримувати економічний фронт нашої держави. Підлаштовуватися, адаптуватися до нових процесів та шукати нові шляхи розвитку, зберігши цінність свого продукту — такі завдання стоять сьогодні перед будь-яким бізнесом. 

Коли за вікном війна, вкрай важливо зберегти свій колектив, члени якого найімовірніше опинилися в різних куточках не тільки України, а й світу. Серед компаній, які змогли організувати роботу в таких умовах — девелоперська компанія ENSO. У перші дні великої війни, всупереч усьому, девелоперу вдалося убезпечити всіх членів колективу. Дехто з фахівців одразу поїхав з Києва в інші куточки країни, дехто — за кордон. Окремі працівники активно долучилися до волонтерського руху безпосередньо у столиці.

Ринок нерухомості Києва декілька місяців перебував у замороженому стані, і коли компанія забудовник ENSO відновила роботу, для співробітників це було логічним продовженням планів. Проте повернулися до Києва не всі члени команди, тож компанія певний час працюватиме за комбінованою схемою. Тобто дехто з працівників — офлайн у столиці, а ті, хто за кордоном, — віддалено. У компанії використовують всі можливості, щоб зберегти команду, яка була до великої війни і налаштовані залучати до процесів і тих людей, які зараз не присутні фізично в Києві — це близько 20% співробітників.

Що важливо, за ініціативою компанії не було жодного звільнення. До 10 співробітників за власним бажанням покинули ENSO. Це більшою мірою адміністративні працівники, а не керівний склад, і не тонкої спеціалізації фахівці. Це в основному ті, хто став заручниками ситуації. Їхнє рішення можна пояснити психологічними чинниками: крім інших стресових тригерів, людям важко декілька місяців не бути залученими в робочі процеси.

Втім, як відзначили в компанії ENSO, більшою мірою вся команда є на місцях і готова працювати. Зокрема менеджери клієнт-простору вже надають якісні консультації клієнтам.