» Як СБУ патріотів викрадало

04 жовтень 2022, Вівторок, 16:12

Як СБУ патріотів викрадало

13 Липня 2017г.
0
20067504_1422522904501264_104590145_n

Це один із прикладів свавілля злочинної системи. А саме вчинення злочинних дій працівниками СБУ відносно кількох патріотів-ветеранів українсько-російської війни.

10 липня 2017 року о 06:30 до квартири відомої волонтерки та громадської активістки Віти Бушенко прийшли з автоматами працівники СБУ.

Розмовляли російською, показали ухвалу суду, яку потім самі і забрали, без передбаченого законом представлення для вчинення процесуальних дій – фактично анонімно провели обшук, після якого в кайданках забрали її чоловіка, ветерана АТО, Руслана Куликова і вивезли його у невідомому напрямку. Під час проведення «обшуку» побили її сина Тараса, активіста Майдану, також ветерана АТО, який в 17-річному віці пішов на фронт захищати Україну. Вкрали гроші в розмірі 4000 гривень.

Тарас - син Віти Бушенко, ветеран АТО

Адвоката Віктора Смалія до затриманого не тільки не пустили, а ще й навіть близько доби не повідомляли місце перебування чоловіка, поки не сказали, що він у будівлі СБУ за адресою Володимирська 33...

З нагоди візиту генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Київ група ветеранів АТО, серед яких і Руслан Куликов, готувалась до проведення мирної громадської акції під стінами Верховної Ради. Як повідомляють наші джерела, одним із елементів цієї акції повинна була стати передача через дружнього депутата Верховної Ради Петиції генеральному секретарю НАТО, підкріпленої величезною базою первинних матеріалів та документів щодо реальної ситуації в українській армії.

Серед матеріалів були:

- справжні умови проживання як в казармах, так і на передовій (в окопах і не тільки);

- умови утримання (фактично, нищення бойової техніки, зброї та боєкомплектів);

- факти розкрадання бюджетних коштів та майна української армії, в тому числі і факти щодо корупції та зловживання владою високих посадових осіб Мінстерства оборони України;

- недостатнє харчування (в тому числі і внаслідок розкрадання) та його неналежна якість;

- алкогольні веселощі як керівного офіцерського складу, так і солдатського;

- факти відправлення на фронт непідготовлених солдатів та офіцерів тощо.

ЧОМУ НАТО СКАЗАЛО «НІ»

Дані матеріали абсолютно чітко та відверто вказують на брехню вищих посадових осіб держави, в тому числі і президента Петра Порошенка щодо початку підготовки української армії відповідно до натівських стандартів, що є не більш, ніж черговим окозамилюванням та маніпуляцією, в очікувані майбутньої фінансової допомоги від міжнародної спільноти (котру «чесна» влада вже вміє аж надто «добре» «освоювати») та дипломатичну підтримку.

БЕЗПЕКОВИЙ БЮРОКРАТИЗМ ТА ДЕРЖАВНИЙ ЗЛОЧИН

Як СБУ дізналась про акцію? Організаторами була написана заява про реєстрацію проведення акції ветеранами АТО.

Під час обшуку, до речі, забрали і саму заяву, і жорсткий диск із деякими матеріалами і тією ж заявою в цифровому вигляді, при чому цього навіть не було навіть задокументовано в протоколі обшуку; так само, як і ухвалу про проведення обшуку не залишили на руках у потерпілих від незаконних дій СБУ.

Для простоти та розуміння того, що насправді відбувалось, просто перерахую окремі факти щодо «обшуку»:

Працівники СБУ не показали жодного службового посвідчення при проведенні обшуку!

Обшук проводила неуповноважена судом особа – не той слідчий, котрого було вказано в ухвалі суду. Відповідного доручення для проведення обшуку на особу, що здійснювала обшук, не було!

Сам обшук проводився за «новітньою» процедурою: відбувалось хаотичне бродіння всіх по квартирі, не було навіть натяку на послідовне переміщення по квартирі з деталізованим протокольним покроковим описом усіх приміщень, майна та предметів у них, знайденого та вилученого майна!

Поняті приймали безпосередню активну участь у проведенні обшуку!

Під час обшуку було вкрадено 4 тисячі гривень у Тараса, ветерана АТО (серйозна сума для «бойових офіцерів» з СБУ…)!

Працівники спецслужби погрожували фізичною розправою під час обшуку, топталися по бойовому українському прапору (брав участь в боях в зоні АТО), що попередньо спеціально показово був скинутий на підлогу!

На онука власниці квартири Тараса надягли кайданки під прицілом пістолету, не знімали їх протягом 4-ох годин, а Руслана забрали з собою в наручниках (на момент вивезення з квартири – вже більше 4-ох годин).

На завершення «шукачі» залишили на вікні шоколадний батончик «Рошен» із фразою: «Ето подарок от нас і от Порошенка» і з тупим реготом покинули квартиру.

Щодо «професійності» доблесних силовиків:

Власниця квартири, бабуся Тараса і мама Віти, потрапила в квартиру під час обшуку. Пенсіонерка, котра не проходила жодних диверсійно-розвідувальних курсів, як не дивно, змогла пройти через 4-ох професіоналів «Альфи» під під’їздом та ще одного в ліфті-сходовій клітині будинку - зайшла в квартиру і зустрілась з «професійним» слідчим, котрий запитав «как ви сюда папалі???!!!»

Під час обшуку було вилучено зареєстровані на Руслана Куликова засіб для відстрілу гумових куль «форт» та мисливський карабін, а також у Тараса забрали колекційний ніж, котрий відразу записали в категорію мисливський без будь-якої експертизи (попри коментарі власника), що свідчить про низьку кваліфікацію слідчого.

11 липня 2017 року, під час пошуку Руслана під будівлею СБУ, Тарасом, Вітою та їхнім адвокатом Віктором Смалієм було опізнано одного з учасників «обшуку» - саме того, хто вкрав 4000 гривень та (окрім цього!!!) пробував вкрасти тактичні рукавиці, одягнувши їх під час проведення обшуку й розгулюючи в них по квартирі!

Арешт, а за фактом, викрадення Руслана Куликова, відбувався без жодного процесуального документу! Забрали в невідомому напрямку, утримували без реєстрації в журналі затриманих (виявилось, що і журналу реєстрації затриманих в СБУ не існує!!!), хоча, як виявилось згодом, офіційний статус Руслана у справі – свідок!!!

Руслана було побито на початку обшуку, йому передавили кайданками кістки, майже довівши до стану «больового шоку», забороняли навіть спиратись на стіну попри те, що він не міг стояти!!! А вже на Володимирській, 33 побили Руслана прямо в кабінеті слідчого: для цього спеціально заходив високий чоловік в масці і здійснював побиття! В центральній будівлі СБУ!!!

Особисто в мене на цьому моменті виникло відразу дві аналогії – з колишньою каральною антилюдяною машиною СРСР та з теперішніми підвалами російських окупантів та колаборантів в ЛНР-ДНР: туди в достатньо схожий спосіб доставляли українських патріотів, а потім і утримували.

Справжнім завданням працівників СБУ було знищення петиції до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, вилучення та максимальне знищення (приховування) зібраних оригінальних матеріалів щодо ситуації в армії, знищення самої заяви щодо акції та її слідів.

Зважаючи на ситуацію, адвокат Віктор Смалій телефонував на гарячу лінію ГПУ, що, можливо, колись стане темою для окремої статті. На гарячій лінії Генеральної прокуратури України відмовились представлятись (фактично, ти спілкуєшся із анонімним прокурором?!);

- не вказали реєстраційного номеру скарги, тобто, фактично, ти не можеш відслідкувати, чи відбувається по скарзі хоча б якась діяльність, та й, взагалі, чи вона зареєстрована, тим більше, що тобі не вказують прізвище чергового процесуального прокурора, із яким ти спілкуєшся! Маразм або «жити по-новому»;

- після опису усієї ситуації на запитання: «Що нам робити?» ми отримали шедевральну відповідь : «А я звідки знаю»…

Акція

Окремо варто відзначити те, що в КМДА чиновниця часів Черновецького довго не хотіла реєструвати заяву на проведення акції. Скільки ще всі вони будуть працювати? Покращення життя вже сьогодні чомусь взагалі не відбувається…

Проводимо акцію під будівлею СБУ і через юрбу мітингувальників пробує пройти, мовляв, прогулюючись!!!))), ще один з вчорашніх професіоналів-обшукувачів. Його впізнають і ми всі проводимо колективне затримання, кличемо поліцію для встановлення особи та знімаємо то все на камери.

Особа каже, що просто гуляє, взагалі не розуміє, про що йде мова, відмовляється надавати документи, незважаючи на наявність при собі барсетки (у котрій, швидше за все, також знаходилась вогнепальна зброя, але це не бентежило нашу поліцію при затриманні).

Схема «роботи» СБУ в даній ситуації (аналогічно до величезної кількості інших випадків):

Береться «старе» кримінальне провадження – переважно 2014-2015 років, але досі відкрите, «висяче». До нього йде «приписування» «потрібних» осіб, котрі реально жодного стосунку до даної справи не мають, а в деяких випадках навіть гіпотетично не могли мати (наприклад, підтверджене перебування в зовсім іншому місці тощо). А вже на наступному етапі здійснюються слідчі дії в рамках цієї старої справи.

Що отримуємо в результаті? Можливість проводити обшуки, затримувати патріотів, здійснювати незаконне стеження-прослуховання-нагляд, але процесуально – все в рамках старого кримінального провадження! На запит журналістів, ба навіть депутатів Верховної Ради можна відповідати, що патріот є фігурантом такої-то справи про тероризм, організоване злочинне угруповування, сепаратизм тощо.

Під час таких обшуків часто роблять так звані «закладки»: під час першого обшуку нічого не знаходять, але під час наступного вже знаходять те, що власноручно «закладали».

Тому звертаюсь до Патріотів:

Бережіть себе! Робіть всі такі випадки максимально публічними та намагайтесь детально обшукувати свої домівки після таких візитів –прислужники системи не гребують ніякими методами.

Кланово-олігархічна система – спадкоємець комуно-азійської Системи. Вона є нашим основним ворогом. Майдан та Війна за Незалежність народили нових непідконтрольних Системі. Тому значні сили злочинної Системи йдуть не на війну із зовнішнім ворогом, елементом спорідненої системи, а на нейтралізацію та знищення елементів нової, природньої системи, що проростає, як трава крізь асфальт.
 Час прийшов і вона проростає, її не спинити. Її можна тільки знищити: для цього першочергово, знищивши свідомість дієвих патріотів, а потім перейти і до беззбройного мислячого класу. У такому разі в результаті залишаться лише ті, кого влаштовуватиме рабське ярмо та кайдани.

Саме тому відбувались так звані котли, а, насправді, масові сплановані вбивства патріотів, в першу чергу, добровольців, котрі були готові із зброєю в руках захищати Україну. Саме тому ми зараз маємо таку кількість політв’язнів з числа ветеранів АТО.

І тільки наша згуртована усвідомлена діяльність може змінити Систему з її такими жахливими проявами, проте зараз ворожий механізм реалізації «розділяй і володарюй» працює дуже потужно! І ніхто, окрім нас самих, цього змінювати не буде!

 

Післямова:

17952897_1332258163527739_4384345397084309935_n
Назар Мухачов Голова ГО «Народний трибунал України»