» Як вчений Селіванов допомагав екс-судді Бачуну

04 жовтень 2022, Вівторок, 10:51

Як вчений Селіванов допомагав екс-судді Бачуну

13 Лютого 2018г.
0
Бачун

Надія Печерська, для Резонансу

Нещодавно на сайті «Антікор» вийшла публікація присвячена одіозному екс - заступнику Генерального прокурора Олегу Бачуну. В статті, серед іншого, зазначається, що 07 грудня 2017 року Вищий адміністративний суд України, переглянувши рішення ВАСУ від 13.08.2010 року,  прийняв постанову, якою частково задовольнив позов одіозного екс-заступника Генерального прокурора України та екс-судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна, скасувавши рішення Вищої ради юстиції та Верховної Ради України про його звільнення з посади судді за порушення присяги.

Ознайомившись із вказаним рішенням суду, нашу увагу привернуло те, що вказаний позов Олега Бачуна був визнаний «уповноваженим представником Верховної Ради України» Анатолієм Селівановим. Повноваження Селіванова А.О. щодо визнання позову (повністю або частково), як вказується в рішенні суду, були підтверджені довіреністю від 26.12.2017 №820. Тобто на момент подачі заяви про визнання позову Бачуна, пан А.Селіванов не мав відповідних повноважень від ВРУ, адже його довіреність датовано на 20 днів пізніше відповідної заяви.

Більш того, цікавим є те, що Анатолій Селіванов є постійним представником ВРУ саме в Конституційному Суді. Вказані відомості зазначається й на сайті Верховної Ради.

Згідно положенню про постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, такий представник є уповноваженою особою,яка бере  участь саме у  конституційному провадженні, і саме в такому провадженні він наділений правом вчинення від імені Верховної  Ради України, яку представляє, всіх процесуальних дій, крім повної або часткової відмови від заявленої позиції, викладеної у поясненні чи висновку, поданому Головою Верховної Ради України до Конституційного Суду України, а також зміни чи уточнення предмету розгляду, передачі своїх повноважень іншій особі.

Чим же обумовлено «особливе» ставлення Анатолія Селіванова до Олега Бачуна?

Виявилась, не тільки головуюча у справі Олега Бачуна суддя Євгенія Усенко має з ним дружні стосунки. Має давне знайомство та дружні відносини з О.Бачуном і Анатолій Селіванов. Більш того, він був науковим керівником його кандидатської дисертації.

Нагадаємо, що наразі позов Олега Бачуна про поновлення на посаді судді розглядається Великою Палатою Верховного Суду.