» Януковича судом заочно взято під варту у справі розстрілів на Майдані

28 листопад 2022, Понеділок, 22:55

Януковича судом заочно взято під варту у справі розстрілів на Майдані

12 Травня 2020г.

За клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 12 травня 2020 року обрав експрезидентові-втікачу Віктору Януковичу запобіжний захід у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 у центральній частині міста Києва (Майдані Незалежності та прилеглих вулицях) відносно мітингувальників.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на ОГП.

У вказаному кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування за підозрою ряду колишніх високопосадовців у незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищенні працівниками правоохоронних органів влади та своїх службових повноважень, умисних вбивствах та закінчених замахах на вбивство, заподіянні умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також в організації терористичного акту.

Рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно Януковича процедуру екстрадиції.

Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

ЩЕ ОДНОМУ ЕКСМІЛІЦІОНЕРОВІ СТОЛИЧНОГО «БЕРКУТУ» ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ

У свою чергу захист Януковича заявив, що прокурори Офісу генпрокурора, "крім інших доказів, приховують від суду факти допиту грузинських снайперів генпрокуратурою Білорусії і їх свідчення, що викривають дійсно винних у трагедії на Майдані - Петра Порошенка, Андрія Парубія, Сергія Пашинського, Зіновія і Володимира Парасюків та інших".

- Вже більше 7 місяців вони приховуються від суспільства, а тепер ще й від суду, - зазначив адвокат Віталій Сердюк. За його словами, "сьогодні, не дивлячись на протидію прокуратури і передчасне завершення судом стадії заявлення клопотань, захисту, хоч і з боєм, але все-таки вдалося подати 15 томів матеріалів і доказів причетності представників колишньої влади до розстрілів на Майдані 18-21 лютого 2014 року для залучення до справи.

АДВОКАТ ЯНУКОВИЧА ЗАКЛИКАВ ВЕНЕДІКТОВУ «ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАКОННІ МЕТОДИ, А НЕ ВИГАДАНІ ПРОКУРОРАМИ»