» Януковичу залишили без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

11 серпень 2022, Четвер, 23:40

Януковичу залишили без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

25 Березня 2021г.
27165252_

25 березня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу, подану стороною захисту на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 4 травня 2020 року, якою задоволено клопотання старшого слідчого групи – начальника третього слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному Януковичу В.Ф.

Про це повідомляє Резонанс 25 березня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

За результатом апеляційного розгляду ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 4 травня 2020 року залишено без змін, апеляційну скаргу сторони захисту – без задоволення.

Нагадаємо, Янукович підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади») Кримінального кодексу України.

Рішення Київського апеляційного суду є незаконним і заздалегідь спланованим, заявив адвокат AVER LEX Віталій Сердюк, який представляє інтереси Януковича.

«По-перше, склад суду регулярно змінювався за клопотаннями Офісу Генпрокурора поки не було створено колегію суддів, яка задовольнить завдання Офісу. Причому, одна з суддів була введена в справу тільки вчора і, звичайно ж, фізично не могла ознайомитися з 15 томами матеріалів справи до сьогоднішнього засідання. А обговорення рішення і його підготовка в нарадчій кімнаті зайняла у суддів всього ... 8 хвилин! По-друге, суд приймав рішення на підставі клопотання неуповноваженого співробітника Офісу Генпрокурора, який раніше був відведений зі справи в зв'язку з його упередженістю. По-третє, Віктор Янукович не має статусу підозрюваного у цій справі, оскільки підозру йому ніколи не вручали. І нарешті, по-четверте, відповідно до ч.6 ст. 193 Кримінального процесуального кодексу України основна умова можливості заочно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - оголошення особи в міжнародний розшук через відсутність відомостей про його місцезнаходження. Однак, вже багато років правоохоронні органи поінформовані про місце тимчасового проживання Віктора Януковича, а його відсутність в базах Інтерполу неодноразово підтверджувалася цією організацією. Ці факти також підтверджуються недавніми рішеннями і Вищого антикорупційного суду (в жовтні 2020 року), і його Апеляційної палати (в січні 2021 року) у справі Межигір'я, де суд неодноразово відмовив Офісу Генпрокурора через безпідставність клопотань Офісу Генпрокурора про обрання запобіжного заходу», - зазначив адвокат Сердюк.

ВC РОЗПОЧАВ РОЗГЛЯД КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ЯНУКОВИЧА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram