» Ярославу Дубневичу ВАКС продовжено обов’язки до 29 квітня

29 вересень 2022, Четвер, 14:18

Ярославу Дубневичу ВАКС продовжено обов’язки до 29 квітня

3 Квітня 2020г.
556

Вищий антикорупційний суд за клопотанням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького продовжив процесуальні обов’язки, покладені на народного депутата України 9 скликання, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Строк дії обов'язків визначено в межах строку досудового розслідування - до 29 квітня 2020 року.

Про це пише Резонанс із посиланням на САП.

У Антикорупційній прокуратурі нагадали, що підозрюваний зобов'язаний прибувати за вимогою детектива, прокурора та суду; повідомляти про зміну місця проживання чи місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

За версією слідства, вказаний народний депутат лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення згідно матеріалів експертизи становили понад 93 млн грн.

31 жовтня 2019 року Верховна Рада України підтримала подання керівника САП Назара Холодницького, погодженого Генеральним прокурором  про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно вказаного народного депутата України.

2 листопада 2019 року Антикорупційний суд обрав народному обранцю запобіжний захід у вигляді застави розміром 100 млн гривень.

7 листопада 2019 року, апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу суду першої інстанції та постановила нову, якою до нардепа було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з альтернативою 90 млн грн застави.

ВАКС ВІДМОВИВ НАБУ У ЗАСТОСУВАННІ ЕЛЕКТРОННОГО БРАСЛЕТУ ДО ЯРОСЛАВА ДУБНЕВИЧА