Юлдашев розповів, чому оскаржує запобіжні заходи ветеранам-азовцям у "справі Сивохо" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 04:14

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Юлдашев розповів, чому оскаржує запобіжні заходи ветеранам-азовцям у «справі Сивохо»

16 марта 2020г.

Прокуратура міста Києва внесе апеляційні скарги на рішення Печерського районного суду столиці про обрання запобіжних заходів учасникам хуліганських дій в КВЦ «Парковий», які, у тому числі, напали на радника секретаря РНБО.

Про це пише Резонанс 15 березня із посиланням на пресслужбу столичної прокуратури.

13 березня 2020 року прокуратура звернулась до суду з клопотанням про обрання трьом особам, підозрюваним у вказаних діях запобіжних заходів у вигляді цілодобових домашніх арештів.

За даним з відкритих джерел, йдеться про ветеранів-азовців Олександра Волкова, Юрія Каплю (позивний Змій) та Сергія Тамаріна (позивний Собер), який керує київським Нацкорпусом.

Суд задовольнив клопотання лише щодо одного з підозрюваних —  Волкова (Олександра Демидова). Йому обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 10 травня.

Його захисник Едуард Вербінець заявив, що не було наведеного жодного доказу обгрунтованості підозри. "Я вважаю, що це політична розправа", - сказав він, додавши, що "у справі немає жодного потерпілого, жодної експертизи, а у Сивохи немає жодних ушкоджень".

Двом іншим — Каплі та Тамаріну — мірою зопобіжного заходу обрано особисте зобов’язання.

Прокуратура оскаржуватиме ці судові ухвали в апеляційному порядку.

Прокурор міста Києва Сергій Юлдашев наголосив, що "органи прокуратури принципово реагуватимуть на порушення громадського порядку, особливо коли йдеться про застосування насильства відносно людей".

- Категорично виступаю проти переваги права сили над силою права. На сьогодні є безліч способів висловити позицію незгоди, не порушуючи закон і без застосування насильства. Тим, хто нехтує цими загальноприйнятими правилами, буде дано принципову оцінку і винні особи нестимуть відповідальність згідно чинного законодавства, - заявив Юлдашев.

ЮЛДАШЕВ «САМ ПРЕДСТАВИВСЯ» У ПРОКУРАТУРІ СТОЛИЦІ, — ДЖЕРЕЛО

Як нагадує Резонанс, 12 березня Нацкорпус звернувся до Служби безпеки України із заявою про державну зраду позаштатного радника голови РНБО, який  ініціював у Києві захід під назвою «Національна платформа примирення і єдності». Його мета – «порозуміння з другою стороною громадянського конфлікту на Донбасі».

- Вважаємо, що подібне формулювання є не лише помилковим, але і протизаконним, – зазначено у заяві Нацкорпусу. - Керуючись ст.ст. 214, 215 КПК України, Національний Корпус просить СБУ зареєструвати подане повідомлення про вчинення злочину до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбачених ч.1 ст. 110, ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

"Сергій Тамарін, Олександр Волков, Юрій Капля - українські герої, які пояснили ватніку-клоуну Сівосі, що таке ВІЙНА", - також акцентують у Нацкорпусі.

Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький, який у суді підтримував ветеранів-азовців, заявив, що влада намагається "не тільки Саші Волкову, Соберу, Змію закрити рота. Це закрити рота кожній людині, яка хоче сказати, що ця влада капітулянтська. Це судилище над кожною людиною, яка виступає проти капітуляції. Вони хочуть показати, що якщо в переддень Дня добровольця, можуть саджати добровольців 2014 року, значить можуть посадити будь-кого»".

СУД ЗАЛИШИВ КЕРІВНИКА ВІННИЦЬКИХ «НАЦДРУЖИН» ВЕРБЕЦЬКОГО ПІД ЦІЛОДОБОВИМ ДОМАШНІМ АРЕШТОМ