» Юлдашев звернувся до ОАСК через скасування наказу про його призначення

07 грудень 2022, Середа, 08:38

Юлдашев звернувся до ОАСК через скасування наказу про його призначення

27 Березня 2020г.
1(3076)

Сергій Юлдашев просить суд зупинити дію наказу Генерального прокурора, датований 23 березня 2020 року, яким скасовано наказ про його призначення прокурором міста Києва. Відповідна заява про забезпечення позову надійшла до Окружного адміністративного суду міста Києва. Водночас, до суду надійшов і адміністративний позов, де позивач – Сергій Юлдашев, зокрема, просить ОАСК визнати протиправним та скасувати як незаконний наказ генерального прокурора, яким скасовано наказ т.в.о. генпрокурора Віктора Чумака про його призначення прокурором міста Києва.

Про це пише Резонанс 27 березня із посиланням на пресслужбу ОАСК.

Наразі Окружний адміністративний суд міста Києва вирішує питання про наявність правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову та питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі.

ВЕНЕДІКТОВА СКАСУВАЛА ПОНОВЛЕННЯ ЮЛДАШЕВА. ПРОКУРОР КИЄВА ЗНОВУ ЙДЕ ДО СУДУ

Як інформував Резонанс, генпрокурор Ірина Венедіктова 23 березня скасувала наказ про призначення Сергія Юлдашева прокурором Києва.

"Його відновили за рішенням суду, але оскільки його повноваження прокурора Києва закінчилися в липні 2019 року, ці повноваження були припинені. Після цього, т.в.о. генпрокурора Чумак 6.03 призначив його на посаду, але в зв'язку з тим, що він підпадає під закон "Про очищення влади" і знаходиться в реєстрі люстрованых (по сьогоднішній день), його призначення було незаконним, тому і скасовано", — сказала вона ЗМІ.

Сергій Юлдашев у свою чергу у коментарі Резонансу заявив, що оскаржуватиме рішення очільниці Офісу генерального прокурора від 23 березня 2020 року.

- Безумовно, буду оскаржувати це рішення. У черговий раз продемонстровано цинічне нехтування основними правами громадянина, гарантованими Конституцією України, зі сторони Генерального прокурора, - акцентував керманич прокуратури Києва.

Також Юлдашев зазначив: "На жаль, вчергове змушений шукати захисту своїх прав в суді і через судові рішення примушувати осіб, наділених правами і обов'язками захищати права і свободи громадян, самим дотримуватися закону".

НАПЕРЕДОДНІ ВІДСТАВКИ РЯБОШАПКА ПОНОВИВ ЮЛДАШЕВА НА ПОСАДІ ПРОКУРОРА КИЄВА (ДОКУМЕНТИ)

Нагадаємо, 10 березня 2020 року Сергій Юлдашев провів першу нараду з колективом столичної прокуратури.

4 березня 2020 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його поновлення на посаді прокурора міста Києва з 24 березня 2015 року. Перед цим скасувавши інший наказ Генеральної прокуратури від 23 березня про звільнення Юлдашева з органів прокуратури через люстрацію. Підстава - рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2020.

6 березня т.в.о. очільника ОГП надіслав до Ради прокурорів матеріали щодо призначення на вакантну посаду прокурора столиці Сергія Юлдашева. "Відповідно до висновку Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора відомості негативного характеру, які б унеможливлювали призначення С.О. Юлдашева на вказану адміністративну посаду, відсутні", - йдеться у документі.-

Невиконання рішення суду, негайне - це також кримінальний злочин, - так пояснив потім свої дії тимчасовий очільник Офісу генпрокурора Віктор Чумак.

17 березня парламент підтримав подання Президента України Володимира Зеленського про призначення Ірини Венедіктової Генеральним прокурором.

Серед своїх перших кроків вона назвала аудит кримінальних проваджень і кадрового стану органів прокуратури. "Ви знаєте, що на порозі стоїть 226 прокурорів щодо люстрації, 400 - прокурорів, звільнених восени, вже є рішення про відновлення. Тому потрібно прийняти дуже важливі і законні рішення, щоб, з одного боку, реформа прокуратури тривала без перекосів, а з іншого боку, щоб усе відбувалося так, аби прокуратура не лягла".

УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ: ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?