12 квітень 2024, П'ятниця, 21:30

Юридична відповідальність за порушення перемир’я не застосовується, але може бути політична – у вигляді санкцій, – Костін

27 Липня 2020г.
Censor News Big3

"Домовленість про режим припинення вогню - військово-політична, тому юридична відповідальність за його порушення не застосовується, однак можлива політична відповідальність у формі санкцій чи інших заходів міжнародного впливу", - повідомив представник України в робочій групі з політичних питань ТКГ, глава комітету Верховної Ради з питань правової політики з фракції "Слуга народу" Андрій Костін.

Про це повідомляє Резонанс 27 липня із посиланням на Цензор.нет

"Ми розуміємо, що домовленість про режим припинення вогню є військово-політичною між сторонами ТКГ (Україна, РФ, ОБСЄ як посередник). Тому юридична відповідальність за порушення режиму припинення вогню не застосовується. Водночас ми можемо говорити про політичну відповідальність порушника такої домовленості у формі санкцій чи інших заходів міжнародного впливу. Тому в разі порушення ворогом домовленостей негайно будуть поінформовані міжнародні партнери", - написав він.

Костін зазначив, що резолюція Генеральної асамблеї ООН № 56/83 від 12 грудня 2001 року створює міжнародно-правову базу для дій у відповідь у порядку самооборони. "Тобто в разі порушення збройними формуваннями на території ОРДЛО України режиму тиші, ми маємо повне право на самооборону і вогонь", - зазначив він.

Депутат наголосив, що Україна хоче миру, але безпека українських громадян, в тому числі військових, є пріоритетом. "За дотриманням режиму на кожній з ділянок стежать не тільки представники СММ ОБСЄ, а й українські військовослужбовці, переважно - з бойовим досвідом (в тому числі - учасники миротворчих операцій)", - нагадав він.

Костін також заявив, що Україна готова до миру лише на її умовах і до виборів в ОРДЛО України тільки після деескалації, за дотримання режиму тиші, після роззброєння військових формувань на території ОРДЛО і виведення іноземних військ з території України, а також за дотримання Копенгагенських стандартів ОБСЄ (без бойовиків, після повернення контролю над кордоном) і тільки в українському правовому полі.

"У нас є на те політична воля президента України і його команди - припинити війну на тимчасово окупованій території України, де гинуть люди, щоб повернути там закон і звичний життєвий уклад, відновити в повному обсязі права і соціальні гарантії нашим громадянам, які постраждали і продовжують страждати від окупації. Ми і далі будемо вести свою "війну" - але на дипломатичному фронті, за міжнародної підтримки, доти, поки не доб'ємося повної реінтеграції тимчасово окупованих територій для того, щоб люди могли повернутися до нормального життя в єдиній Україні", - зазначив він.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.