15 квітень 2024, Понеділок, 05:20

Юрій Луценко хоче посилити захист суддів

15 Вересня 2018г.
Фото: Лариса Сарган
Фото: Лариса Сарган

Питання захисту суддів "не стосується компетенції" Генерального прокурора, але він вважає, що цей захист "має бути посилено". "Для цього я у понеділок буду мати розмову з відповідними службовими особами", - пообіцяв очільник ГПУ Юрій Луценко журналістам під час брифінгу на форумі YES 15 вересня 2018, - передає Резонанс.

Коментуючи напад на суддю Святошинського районного суду Києва Сергія Дячука, який розглядає справу Майдану, Ю. Луценко висловив сподівання, що ситуація "не повинна вплинути на хід слідства". "Сподіваюся, що суддя виконає свій професійний, громадянський обов'язок", - акцентував Генпрокурор.

ПОЛІЦІЯ КВАЛІФІКУВАЛА ЯК ХУЛІГАНСТВО НАПАД НА СУДДЮ, ЯКИЙ РОЗГЛЯДАЄ СПРАВУ МАЙДАНУ

Як повідомляв Резонанс, ввечері 14 вересня 2018 року біля власного помешкання здійснено напад на суддю Святошинського районного суду міста Києва Сергія Дячука.

Відповідну інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статєю 296 (хуліганство) частина 4 (дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень).

"Попередньо суддя С. Дячук пов‘язує напад зловмисника із своєю професійною діяльністю. Про що свідчать погрози розправитися з суддею", - повідомили у РСУ. У Раді суддів також нагадали, що під головуванням судді С. Дячука колегія суддів за участі присяжних розглядає справу про події на Майдані 18-20 лютого 2014 року. На лаві підсудних — п'ятеро екс-"беркутівців" зі столиці. Їх звинувачують у масових вбивствах протестувальників, а також у вчиненні терористичного акту.

15 вересня 2018 керівник РСУ Олег Ткачук повідомив у Facebook , "суддя С. Дячук після обстеження виписанний з лікарні і продовжить лікування вдома. Поліція діяла оперативно і затримала особу, яка підозрюється у нападі на суддю". Також очільник Ради суддів відкинув версію про зв‘язок між нападом на суддю та судовим розглядом справи Майдану.

У поліції Києва оприлюднили детелі події. Спочатку потерпілий суддя помітив, що біля автостоянки охоронець парковки палив сміття. Суддя зробив чоловікові зауваження, а той схопив металеву палицю та почав наносити йому удари по руках та голові. Свідки конфлікту викликали потерпілому  "швидку", а зловмисник тим часом із місця події втік.

За неофіційними даними Резонансу, нападник не зупинився навіть після того, як потерпілий назвався суддею.

СКОЛЬКО СТОИТ ЖИЗНЬ СУДЬИ?