09 жовтень 2024, Середа, 00:06

З мітлою у руках: за домашнє насилля вирішили карати суспільно корисними роботами

1 Липня 2021г.


КИЇВ. 1 липня. Резонанс. Верховна Рада ухвалила проект закону №3908-1 щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, передає Резонанс.

Законопроект у другому читанні та в цілому ухвалено 336 голосами народних депутатів.

Що передбачає законопроект:

  • додає санкцію у вигляді суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі;
  • пропонує притягувати військових за вчинення цього злочину на загальних підставах, а не на підставі дисциплінарного статуту;
  • дозволяє розглядати справу без присутності порушника, якщо він належно повідомлений.

Деталі

Одна з розробниць законопроекту, нардеп Євгенія Кравчук повідомила, що суть законопроекту – дуже проста. З її слів, на сьогодні більшість винних у домашньому насильстві сплачують штрафи з сімейного бюджету. Тож, і було запропоновано залучати порушників до суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі. "Певно, що з мітлою у руках протягом 120-240-360 годин суспільно корисних робіт порушники досягнуть більших успіхів у виправленні своєї поведінки, а члени їхніх сімей не опиняться у скрутному становищі", - зазначала Кравчук.

Також дуже важливим вона назвала нововведення щодо можливості розгляду справ про домашнє насильство без присутності самих кривдників, які часто намагаються сховатись від слідства, що "сильно ускладнює скоріше ухвалення рішення про покарання".

Критика

Водночас, ще у лютому народний депутат Григорій Мамка зазначав, що, згідно з запропонованим законопроектом, "всі військові, працівники поліції та інших правоохоронних органів, в разі вчинення насильства у сім’ї та встановлення стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт (це оплачувана праця), повинні відпрацювати в максимальному покаранні 360 годин або 45 днів. При цьому, поліцейським заборонено займатись іншою оплачуваною роботою (ст. 66 ЗУ "Про поліцію"). Такі самі обмеження, щодо зайняття додатковою оплачуваною роботою, поширюються на всі правоохоронні органи".