28 травень 2024, Вівторок, 06:16

З рф не випускають українців із російськими паспортами

8 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 6 жовтня. Резонанс. фсб не випускає в Латвію та Естонію українців з російськими паспортами. Про це в Telegram повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, інформує Резонанс.

Цитата

"На російських кордонах з Латвією та Естонією спостерігається накопичення громадян України, які намагаються виїхати з території рф. Люди очікують від 2 до 6 днів. В спеціальних пунктах фільтрації ФСБ перевіряє громадян України на наявність в них паспорту рф", – ідеться у повідомленні.

Деталі

За даними Мінреінтеграції, якщо у громадянина України немає паспорту рф, йому дозволяють виїхати. А якщо встановлюють, що є російський паспорт, то таку людину не випускають із росії.

"Тих громадян України, які, до прикладу, прописані в Криму, але не мають паспорта рф, на проходження кордону пропускають. Вони можуть вільно перетинати КПП. Це підтверджують і представники наших консульських установ в Естонії та Латвії", – повідомили в міністерстві.

Як зазначили, під час перетину кордону українцям допомагають волонтери. Тим, хто не хоче або не має змоги чекати, пропонують скористатися безкоштовним переїздом до іншого пункту пропуску. Наприклад, до росiйсько-казахського кордону, звідки також можна дістатися до інших країн.

Нагадаємо

29 вересня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що росіяни вже чотири дні не пускають до Латвії приблизно 1000 біженців з окупованих територій України.